Když mi bylo dvacet dva let, dostal můj muž od podniku byt. Pěkný tři plus jedna v paneláku na malinkém sídlišti v Praze. Díky tomu, že byl dům podnikový, dostali byty i někteří manželovi kolegové, kteří neměli kde bydlet. Většinou mladí, ženatí a bezdětní. Ajaká byla radost z velkých bytů? Skoro všichni měli naráz těhotné manželky. Za ten rok se narodilo v domě spousta dětí a tak se pořád slavilo, navíc se všichni znali, takže neustále někdo zvonil, že je mejdan v pátém, v sedmém patře… Když vám někdo zavolá, ať přijdete slavit někam do hospody, tak se vám kolikrát nechce. Ale takhle to znamenalo vlézt do výtahu a sjet do patřičného patra. Když to bylo k ránu, někteří sousedi klidně přijeli s flaškou i v pyžamu. Hlavně, že se slavilo. A když se paří, navazují se mnohem lépe vztahy, které by na chodbě nebo u schránek asi nevznikly. Dnes s odstupem času se tomu směju, ale klidně můžu napsat, že to byla Sodoma Gomora:).
Opravdu pak nastávaly absurdní situace, kdy pán ze třetího pospával s paní z přízemí, paní ze šestky z pánem z pětky a zároveň z devítky… Pán ze sedmičky si vyslechl soulož své ženy se sousedem z bytu pod nima… A když se nekonal nikde v bytě mejdan, zábavu zajistilo blízké bistro, kde byl non stop. Ano, přiznávám, že jsem se taky zapletla s pánem z přízemí a můj erotický zážitek na kapotě auta při cestě z bistra byl vzrušující. Největší pré nastalo v létě, kdy mnoho manželek odjelo na chalupy s dětmi a „jádro“ zůstalo ve městě. Byla to šílená doba. Já měla docela problémy v manželství, které toto dění ještě prohloubilo. Nejdřív jsem své trápení řešila nevěrou, ale nakonec jsem si našla dobrého přítele (úplně odjinud) a z baráku jsem se odstěhovala.
O mého muže se pak starala paní ze čtyřky, občas paní z přízemí a nakonec to vyhrála paní ze šestky, která je obě strčila do kapsy a je s ním dodnes. Všichni se pomlouvali, všichni věděli o všem. Manželky pomlouvaly ty druhé sousedky a při tom kolikrát netušily, že jejich manžel by zas takový důvod zrovna k pomlouvání neměl. Prostě život v tomto domě byla jedna velká jízda. Večírky se těšily takové oblibě, že se sem sjížděli známí všech sousedů, takže se okruh nevěrníků a nevěrnic nadšeně rozšiřoval. Píšu to jako reakci na minulý článek o sexu s více lidmi. U nás sice nikdy nebyl skupinový sex, ale ten panelákový propletenec taky stál za to. Kdyby někdo pohle toho natočil seriál, byl by to určitě nejsledovanější pořad. Neodsuzuju to, každý svého štěstí strůjce, ale byla to soda.

Karolína