Psi jsou totiž mimořádně citliví na metylxantiny, v tomto případě se jedná o theobromin a kofein, mimořádně citliví a jejich vylučovací soustava potřebuje na zpracování těchto látek dobu devětkrát delší, než je tomu u člověka, tedy zhruba 18 hodin. Odhaduje se, že psa smrtelně ohrozí dávka 50-60 g na jeden kilogram hmotnosti v případě mléčné čokolády, a pro čokoládu hořkou, která má obsahy škodlivin vyšší, je toto množství na kilogram váhy ještě nižší.
Příznaky otravy čokoládou jsou: zrychlený dech, zvracení, zvýšená aktivita, citlivost na dotek a tlukot srdce. V pokročilejší fázi je to pak slabost a třasavka. Hned při prvních příznacích otravy je nutné okamžitě navštívit veterináře, který provede výplach žaludku, a nasadí látky podporující vstřebávání jedů, například živočišné uhlí.
Stejně jako psi se mohou otrávit čokoládou i jiná zvířata, proto bychom měli dbát, aby naše zvíře v žádném případě čokoládu nedostávalo, například bychom měli upozornit děti, se kterými přichází náš čtyřnohý kamarád do styku, aby pejskům a kočičkám čokoládu určitě nedávaly.