5e9ec97757964obrazek.png
Foto: Shutterstock

Ačkoli i tady platí, že záleží na výchově a povaze konkrétního psa, přece jen existují rasy, které jsou k dětem jako stvořené. A nejsou to jen ty, které vám vytanou na mysli na první dobrou - například osvědčený zlatý či labradorský retrívr. Volit můžete i mezi plemeny, do nichž byste v některých případech ani neřekla, že budou vašim dětem skvělými parťáky.

Vždy berte v potaz také to, co můžete svému čtyřnohému příteli nabídnout vy. Jste aktivní, máte zahradu, nebo bude žít v bytě? I to je pro výběr plemene zásadní.

Německý boxer


5e9ec38519236obrazek.png
Foto: Shutterstock

Už jen název tohoto plemene budí respekt, a co teprve když mu stanete tváří v tvář. Ne nadarmo je využíván i jako strážný pes. Nenechte se ale mýlit. Jeho chovatelé ho považují za nejlepšího možného psa do rodiny s dětmi. Je klidný a vyrovnaný, velmi trpělivý a nezáludný, nemá problém se podřídit, rád si hraje a své lidi skutečně miluje.

Bígl
5e9ec41641e20obrazek.png

Foto: Shutterstock

Toto lovecké plemeno je jako stvořené pro aktivní rodinu s dětmi. Je inteligentní a učenlivý, má spoustu energie, je hravý a miluje společnost. Nechybí mu ale ani sebevědomí, takže potřebuje páníčka, ve kterém spatří vůdce smečky a bude ho respektovat.

Maltézský psík

5e9ec45fb80e9obrazek.png
Foto: Shutterstock

Pokud hledáte rodinného psa do bytu, tady je. Jeho přednostmi jsou vyrovnaná a dobrácká povaha, inteligence i učenlivost. Své majitele nade vše miluje a rád s nimi tráví čas. S přehledem zvládne i dětské vrtochy. Nedělá mu problém vydat se s vámi na dlouhou procházku do přírody, ale dokáže se i válet na gauči. Jen pozor na přehnanou přísnost, je velmi citlivý.

Bernský salašnický pes


5e9ec4bb76ab0obrazek.png

Foto: Shutterstock

Přejete si velkého psa na zahradu? Stále dobře naladěný, klidný chlupáč původem ze Švýcarska si poradí nejen se stádem ovcí, ale i s vašimi dětmi. Je trpělivý, inteligentní, poslušný a nevyhledává konflikty. Miluje svou rodinu a tak je jí stále v patách.

Kavalír King Charles španěl


5e9ec53dcc8d6obrazek.png
Foto: Shutterstock

Pro svou přátelskou povahu, inteligenci a hravost je ideálním společníkem pro děti. Miluje pohyb, je hravý a přizpůsobivý. I když i on potřebuje výchovu, zvládne ji i začátečník. Pozor jen v případě, kdy byste ho museli nechávat často samotného. To nesvědčí žádnému psovi, natož tomuto.

  • Další plemena vhodná pro děti: border kolie, francouzský buldoček, mops, novofundlandský pes, irský setr či pudl.
Nezapomeňte! I to nejpřátelštější nebo nejmenší psí plemeno potřebuje správnou výchovu a váš čas. A i když máte co do činění s dobráckým zvířetem, nikdy ho nenechávejte s malými dětmi samotné.

Čtěte také:

Reklama