fifinkaAsi nejúspěšnější český poválečný komiksový seriál pro děti Čtyřlístek autora Jaroslava Němečka, který vychází více než 40 let a slaví již 500. vydání, se dostal i na známky. Čtyřlístek, to jsou čtyři postavičky - Fifinka, Myšpulín, Bobík, Pinďa - a každá z nich se dočká své známky a ne ledajaké!

Česká pošta uvedla na trh nové písmenové známky, jejichž používání je mnohem pohodlnější. S novými písmenovými známkami si již nemusíte pamatovat různé ceny.
Známka s písmenem A jako „DOMA“, jak názorně vidíte na ukázce známky s Fifinkou, odpovídá službě vnitrostátní Obyčejné psaní - standard do 50 g.

Jaké další výhody známky v sobě skrývají? Jednoduchost: Známky nemusíte olizovat, jsou samolepicí. Praktičnost: Několik samolepicích známek je v jednom obalu, známkovém sešitku, který je chrání před poškozením. Známky můžete zabalit dětem na školu v přírodě, vzít je na rodinnou dovolenou, apod. Sešitek lze snadno schovat v peněžence a nemusíte se obávat ohnutí či ztráty lepivosti známky. Výhodnost: Koupíte-li písmenovou známku dnes a budete ji mít doma několik let, zůstává stále platná! Nemusíte kupovat nové známky, i když se cena poštovného změní nebo bude zavedeno euro. Kombinace poštovních známek: Stejně jako známky s nominální hodnotou jsou i písmenové známky kombinovatelné s jinými známkami. Každá ze známek se dá samostatně či v kombinaci s jinými známkami použít pro zásilky adresované po České republice i do zahraničí.

fifinka

fifinka

fifinkaPokud jste se ještě nesetkali se známkovým sešitkem, prohlédněte si ho na dalším obrázku a přidáme i pár informací. Známkový sešitek obsahuje 10 známek s Fifinkou, později přibudou i ostatní postavičky Čtyřlístku. 10 známek = 10 zážitků, o které se můžete podělit s Vašimi blízkými. Po spotřebování všech známek Vám zůstane obal s tématem známek, kreslený minipříběh s poštovním motivem, který může obohatit Vaše sbírky. Známkové sešitky jsou ke koupi na každé poště a jsou prodávány za 100 Kč, což je cena za 10 známek po 10 Kč. Písmenové známky lze použít na jakoukoli vnitrostátní zásilku i zásilku do zahraničí místo běžné známky shodné hodnoty. Edice známek bude doplněna o pohlednice s motivy Čtyřlístku s předtištěnou známkou.

fifinka

Další informace naleznete na www.pismenoveznamky.cz nebo na infolince 840 111 244.

 

Reklama