Středočeský krajský soud dnes uložil Robertu Tempelovi za vraždu dvou mladých mužů z léta 2001 doživotní trest vězení.

Prvoinstanční senát tak v pátém kole procesu dospěl k jinému závěru než v minulosti plzeňský krajský soud, který Tempela čtyřikrát osvobodil. Všechny zprošťující verdikty však odvolací soud zrušil.

Dnešní rozsudek je nepravomocný a lze se proti němu odvolat. Tempel, údajně přezdívaný Psychi, si v současnosti odpykává souhrnný trest 13,5 roku vězení za loupež.


Událost se podle spisu stala koncem srpna 2001 na lesním parkovišti u Hruškové na Sokolovsku. Tempel zde měl podle obžaloby předat 400 tisíc korun za auto, které si prý chtěl koupit od Lukáše Svobody. Místo toho ale podle spisu vytáhl zbraň a Svobodu zastřelil.

 


Zasáhl údajně i Michaela Vičara, který přijel se Svobodou, a následně jej prý dobil údery do hlavy. Obě těla podle obžaloby následující den za pomoci Lubomíra Václava zakopal ve Staré Vodě na Chebsku.

 

Lubomír Václav z Karlových Varů byl za účast na vraždě už v minulosti stíhán. Soudy ho ale pravomocně osvobodily. V kauze nyní vystupuje jako klíčový svědek. Václav i Tempel svádí vinu jeden na druhého. Václav v minulosti uvedl, že když viděl, jak Tempel oba muže zabil, ze strachu mu pomohl těla pohřbít. Bál se prý výhrůžek, že ho také zabije a že má známé na policii.

 

Pětatřicetiletý Tempel ale tvrdí, že oba zavraždil Václav. Tempel prý vraždu neohlásil a Václavovi pomohl, jelikož měl strach. Protože je trestaný násilník, tak se podle svých slov bál, že by vina padla na něj. Václav mu podle něho navíc hrozil, že ublíží jeho přítelkyni.

Reklama