Naše redaktorka Saša nemá oslavy narozenin příliš v lásce. Proč, nám vysvětluje ve svém krátkém textu.

Nemám ráda oslavy, tedy přesněji řečeno narozeninové oslavy, a ještě konkrétněji - ty,které se týkají mě samotné. Když jsem slavila třicátiny, dostala jsem od svého, o deset let mladšího škodolibého kamaráda, pohřební věnec.  Na stužce bylo napsáno: Užívej svého stáří v pokoji, všechno nejlepší k třicátinám. Věnec už nemám, ale stužku mám schovanou dodnes.

Na čtyřicátiny už jsem ho nezvala, byl by schopen přijet s pohřebákem. Stále se totiž pýří tím, že je o deset let mladší, i když vypadá o deset let starší. :)

Ale stejně, u mužů je to bráno tak nějak jinak. Podle mého názoru je právě čtyřicítka u nich ten nejlepší věk. Když ji slavil můj manžel, oslava se podobala rockovému festivalu. Když tento věk postihl mě, seděla jsem v koutku jednoho klubu a celou noc jsem probrečela. Manžel mě ještě utěšoval slovy: Ale tak nic si z toho nedělej, mně nevadí, že jsi tlustší a už ti není dvacet. To mi fakt pomohlo!

A to jsem ještě netušila, že od toho dne začnu přibírat po dnech, zhorší se mi zrak a obě děti mi odejdou z domu. Ne, narozeninové oslavy ani náhodou. Věk už nepočítám. A až mi nějaká dobrá duše připomene blížící se padesátku, buď půjdu skočit z Nuseláku, nebo tam hodím toho gratulanta.

Saša


Díky Sašo za tvůj příspěvek a slibuju, že tvého nezvaného kamaráda na tvé kulaté narozeniny, až přijdou, nahradím. Co by to bylo za oslavu bez pláče oslavence… A vzpomeň si na účetní Ivanu z naší redakce, která se mne včera ptala, proč jsem na ni takový hodný. Odpověď: „Ke starým lidem se vždy chovám slušně“ v ní probudila ty nejhorší stránky její povahy a chování…

Dnes máme téma dne:

Historky z oslav našich kulatin. Ať už vám je 20, nebo 60. Jistě nějakou veselou máte. Neleňte a napište mi ji do mailu.

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás odměním květinou, doručenou až na místo vámi určené.

Reklama