Volány se řadí na přední příčky top trendů pro nadcházející sezonu. Přesto k nim mnoho žen přistupuje s mírným despektem. Není ale vůbec proč! Naučíme vás, jak volány nosit a vypadat stále jako stylová módní ikona.

volány

Volány jsou ryze ženský kousek, velmi módní a opravdu zábavné na nošení. S tímto malým, nebo klidně velkým, detailem, budete rozhodně nepřehlédnutelná. Ale přiznejme si jedno: je velmi jednoduché s tímto trendem uklouznout a způsobit si tak malé, možná i velké, módní faux pas. Ono totiž vypadat ve voláncích jako přerostlé mimino, je vlastně celkem hračka. A proto pro vás máme čtyři tipy, jak na ně!

Zapomeňte na šperky

Vzhledem k tomu, že jsou volány vlastně sami o sobě šperkem, náhrdelníky, náušnice nebo náramky jsou už zcela zbytečné.

volány

Míchejte styly

Volánky jsou holčičí záležitost, takže pokud nechcete vypadat příliš sladce, kombinujte je s kousky s protikladnými vibracemi jako je denim, kůže nebo další kousky z pánského šatníku.

volány

Volány na nečekaných místech

... jako jsou například kalhoty. Velmi odvážné, velmi stylové. Ale pozor, vždy myslete na výsledný dojem celého outfitu, a proto je kombinujte s takovými věcmi, jako jsou např. lodičky a saténová blůzka.

volány

Volány na nečekaných materiálech

Tyto detaily většinou bývají na věcech typu halenka nebo šaty, ale pro opravdu odvážné holky návrháři pustili trochu uzdu fantazii a volány ošperkovali i mikiny. A není to trend míněný do tělocvičny, naopak, mixujte třeba se sukní nebo elegantními kalhotami s puky.

volány

Také si přečtěte:

 

Chcete být krásná? Pak nezapomínejte na vitamíny a pitný režim.

„V současné době máme spoustu možností seberealizace, ať už se jedná o sport, záliby, nebo vzdělání. To samé platí i pro naší stravu. A proto bychom měli vědět, jak si vybrat pro nás to nejlepší. Každý den bychom měli pamatovat na doplnění vitamínů a živin pro naše tělo nepostradatelných, ať už zeleninou a ovocem či některou z dostupných alternativ. 100% džus a pyré jsou skvělou, praktickou volbou, samozřejmě doplněné vhodnou a pestrou stravou,“ komentuje MUDr. Jozef Martinča. 

Reklama