Maya Hawke

Rodiči této mladé herečky, která zazářila například v seriálu Stranger Things, jsou Uma Thurman a Ethan Hawke, takže od nich pravděpodobně získala takový herecký talent, který jí budoucí kariéru předurčil. Uma Thurman začala svou kariéru modelky již ve svých patnácti letech. V sedmnácti si pak zahrála svou první roli v teenagerském thrilleru. Mezinárodně se však proslavila až díky své roli ve filmu Quentina Tarantina Pulp Fiction. S režisérem se pak opět sešla v roce 2003 při natáčení filmu Kill Bill. Také otec herečky, Ethan Hawke, se herectví věnoval už od poměrně nízkého věku. Mezi jeho první filmy patřilo například drama Společnost mrtvých básníků, kde hrál jako osmnáctiletý. S Umou Thurman se rozvedli v roce 2005.

Maya zdědila svou krásu po mamince, a tak i její kariéra začínala modelingem. V roce 2017 přišla její první role ve filmu Malé ženy. Následovala již zmíněná významná role, a to role Robin ve sci-fi seriálu Stranger Things. Její slibná kariéra se ale ještě teprve rozjíždí.

Uma-a-Maya.jpg
Zdroj foto: Profimedia

Kate Hudson

Americká herečka se narodila do rodiny herečky a hudebníka. Jejími rodiči jsou totiž Goldie Hawn a Bill Hudson.  Goldie se od mala věnovala tanci, zejména stepu a baletu. Po maturitě ovšem vystudovala herectví a její talent v kombinaci s roztomilým a krásným obličejem jí téměř okamžitě vystřelil mezi oblíbené herečky zejména komediálních filmů. Zahrála si v řadě filmů, jako například Vojín Benjaminová, Klub odložených žen či Smrt jí sluší. V roce 1976 si vzala za muže hudebníka Billa Hudsona, který si zahrál i několik vedlejších rolí v různých filmech.

Více známý je ale hereččin životní partner Kurt Russell, se kterým si zahrála například ve filmu Přes palubu a se kterým od roku 1983 vychovávala své dvě děti Olivera a Kate.

Kate hrála v mnoha filmech, známá je zejména díky rolím v romantických komediích. Zahrála si například ve filmu Jak ztratit kluka v deseti dnech, Válka nevěst, Život s Helenou nebo naposledy v americkém mysteriózním filmu z roku 2022 Na nože: Glass Onion. Herečka měla za manžela frontmana jedné americké hudební skupiny, s nímž má jednoho syna. Dohromady má Kate děti tři.

Kate-Hudson.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

Zoë Kravitz

Slavné příjmení napoví, že se jedná o dceru slavného amerického zpěváka Lennyho Kravitze, který ve svém stylu spojuje několik různých hudebních žánrů, včetně rocku, funku, soulu, ale také reggae nebo folku. Mezinárodně známý zpěvák prodal po celém světě okolo 20 mil. alb. Matkou Zoë je herečka Lisa Bonet, která se ovšem se zpěvákem rozvedla v roce 1993. Jejím dalším manželem se stal filmový Aquaman Jason Momoa, i tento pár ale v roce 2022 oznámil odloučení.

Zoë, která se mimo hereckou kariéru zabývá ještě zpěvem či modelingem, se objevila například v superhrdinském sci-fi filmu z roku 2011 s názvem X-Men: První třída. Znát ji ale můžeme také z postapokalyptického sci-fi filmu Mad Max, dobrodružného fantasy filmu Fantastická zvířata či komediálně – dramatického televizního seriálu Sedmilhářky. Herečka byla vdaná za herce Karla Glusmana až do roku 2021. V minulosti byla ve vztahu například také s hercem Ezrou Millerem či Pennem Badgleym.

Zoe-kravitz.jpg
Zdroj foto: Profimedia

Dakota Johnson

Hvězda filmu Padesát odstínů šedi je opět dcerou významných amerických rodičů z řad herců. Herečka a držitelka Zlatého glóbu Melanie Griffith se seznámila s otcem Dakoty – hercem, producentem a režisérem Donem Johnsonem, když jí bylo teprve 14 let. O čtyři roky později se za něj provdala, ale manželství vydrželo jen 6 měsíců. Osud je nicméně svedl opět dohromady a v roce 1989 se opět vzali. Z tohoto manželství vzešla dcera Dakota. Nicméně i tento druhý pokus na lásku ztroskotal. Poté si Melanie vzala známého herce Antonia Banderase, ale i toto manželství skončilo rozvodem v roce 2015.

Dakota se proslavila v roce 2015 poté, co získala roli Anastasie Steele v Padesáti odstínech šedi. Za tento výkon si nicméně nevysloužila Zlatý glóbus, ale Zlatou malinu, která se uděluje za nejhorší herecké počiny. Objevila se například také ve filmu Jak přežít single nebo Sociální síť.

Dakota-johnson.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

Zdroj info: glamourgoodhousekeeping, wikipedia, čsfd

Reklama