Třetí řada dokumentárního seriálu o těhotenství, porodu a šestinedělí se s humorem i něhou zaměří na proměnu života nastávajících rodičů. V nové sérii se tvůrci soustředí na ty, kteří stojí před odlišnými výzvami než většina párů v předchozích dvou řadách divácky úspěšného docusoapu. Nová řada seriálu Čtyři v tom se na obrazovkách České televize objeví od středy 2. září ve 21.45 hod. Oproti předchozím řadám bude seriál vysílán na ČT1.

ctyri v tom

„Premiérová třetí série zavede diváky za matkami žijícími nejen v Česku, ale i ve Velké Británii. A mírně se promění i atmosféra - nastávající rodiče jsou dospělejší, vážnější a potýkají se s jinými problémy než o něco mladší páry, které převažovaly v minulých sériích,“ říká kreativní producentka Alena Müllerová, v jejíž tvůrčí producentské skupině vznikly i předchozí řady seriálu.

Na jižní Moravě se na svůj první porod pod lékařským dozorem chystá pediatrička a zastánkyně porodů Kateřina, podporovaná manželem Radovanem. V průběhu těhotenství tak sledujeme nejen klasicky přepečlivé přípravy dvaatřicetileté prvorodičky, ale navíc i finišující stavbu nového domu. Radovan je aktivní myslivec, na lov vyráží téměř denně. Kateřina je zaměstnaná v německé nemocnici, poslední měsíce před porodem ale tráví na Moravě.

Diváci zavítají do malé chatky ve středních Čechách, kterou víceméně z nouze obývá s manželem Václavem osmatřicetiletá Eva na mateřské dovolené. Ten si k nárazové práci osvětlovače u filmu musí i ve svých devětapadesáti letech občas přivydělávat jako taxikář. Přes nesnadnou situaci si ale oba udržují optimismus a i v rámci stísněných podmínek věnují maximum pozornosti i Evině dvouleté dceři a sedmiletému synovi.

Na Vysočině, v rodině osmadvacetileté Veroniky a padesátiletého Miloše diváci poznají, jaké je to starat se během těhotenství o tři další děti, z nichž jedno se potýká s ADHD a druhé trpí autismem. Miloš navíc tráví pracovní týden mimo domov a s rodinou tedy bývá jen o víkendech, takže zodpovědnost za chod domácnosti často leží na Veronice, která je už deset let na mateřské dovolené.

autorky

Foto: režisérka Markéta Ekrt Válková a scénáristka Irena Hejdová

Veronika neměla ani jeden dosavadní porod bez komplikací, a tak i ten současný celá rodina sledujes obavami. S alternativně uvažujícím česko-britským párem Pavlou a Markem se staneme svědky domácího porodu, a tím pádem i některých, možná ne zcela obvyklých, rituálů s ním spojených. Partneři žijí s jedním synem Aryonem v Británii, třicetiletá Pavla se živí prodejem výrobků z volně rostoucích rostlin, a stejně jako čtyřicetiletý Mark se zajímá o permakulturu. Mark navrhuje energeticky soběstačné domky, první plánuje postavit v Čechách, kam se s Pavlou po porodu chystají natrvalo přestěhovat.

Kromě nových protagonistů, nových příběhů a samozřejmě i nových dětí se diváci mohou těšit i inovovaná ústřední píseň, tentokrát v podání zpěvačky a skladatelky Lenky Dusilové.

Reklama