635fb359cfd97obrazek.png
Foto: Shutterstock

Trend č. 1: Košilový kabát

Dominantou prvního podzimního modelu je kabátek, který svým vzhledem evokuje spíše košili. Košilové bundy jsou velmi trendy už několikátou sezónu a tohle je jejich elegantní alternativa. Tento konkrétní kousek prodává Mohito (899 Kč). Tlumený odstín hnědé a béžovou ozvláštňuje světlá a tmavá růžová. Jako kalhoty jsme vybrali krémové slim džíny z F&F (749 Kč) a pod kabát krémový rolák Zoot (329 Kč). Béžovou šněrovací obuv, která barevně koresponduje s džíny i s kabátem, má ve své nabídce Deichmann (999 Kč). Model vhodně doplňuje malinová kabelka Creole z Eobuv (968 Kč) a posledním prvkem jsou zlaté kruhové náušnice Reserved (199 Kč).

kol1.jpg
Foto se souhlasem: Mohito, Zoot, Eobuv, F&F, Deichmann, Reserved

Trend č. 2: Baggy džíny

Dalším z trendů letošního podzimu jsou takzvané baggy džíny. Mají pohodlný volnější střih a o něco vyšší pas. Námi vybrané světlé džíny tohoto typu prodává H&M (799 Kč). Ovšem nejvýraznějším prvkem druhého outfitu je koženkový kabát v zelenkavé barvě z Reserved (999 Kč). Pod něj jsme zvolili pruhovaný svetřík ze Zalanda (599 Kč), který bude vypadat skvěle, pokud se částečně zastrčí do džín. Samozřejmě nesmí chybět boty – v tomto případě je to černá obuv typu Chelsea se zipem z obuvi Deichmann (999 Kč). A závěr patří kabelce – je zelená, přes rameno a prodává ji Marks & Spencer (599 Kč).

kol2.jpg
Foto se souhlasem: H&M, Zalando, Marks & Spencer, Deichmann, Reserved

Trend č. 3: Semišová sukně

Sukní není třeba se vzdávat ani na podzim. Naopak semišová pouzdrová sukně se Zalanda (630 Kč) je pro toto období jako stvořená. Dali jsme ji dohromady bílou dámskou halenkou Cropp (329 Kč), přidali černou bundu s kožešinkou F&F (1899 Kč), hnědé kozačky Mohito (2299 Kč), tašku Zalando (480 Kč) a zakončili jsme to bavlněnou černou čelenkou Ebbie (180 Kč).

kol3.jpg
Foto se souhlasem: Cropp, Ebbie, Zalando, Mohito, F&F

Trend č. 4: Výrazná růžová

Výrazné barvy si většinou užíváme v létě a na podzim saháme po těch tlumenějších. Rozhodně to ale není žádné pravidlo, kterým je třeba se řídit. Módní dům Valentino i skutečnost, že se chystá hraný film o panence Barbie, přispěly k tomu, že výrazná růžová byla nejen trendem letošního jara a léta, ale z obchodů a ulic nemizí ani na podzim. Troufnete si na celorůžový outfit? Hrát si můžete s kombinací různých odstínů růžové. My jsme sáhli po elegantním dvouřadém kabátu Zara (799 Kč), po halence s vázačkou u krku z Altisportu (599 Kč), po kalhotách s puky, které má v nabídce Reserved (799 Kč) a neobejde se to samozřejmě ani bez bot a kabelky. Ani ty nebudou jiné než růžové. Kotníkové kozačky najdete na e-shopu Botovo (1070 Kč) a kabelku na Modivu (1309 Kč). A aby té růžové nebylo málo, přidali jsme ještě náušnice Nielo se zirkony (626 Kč).

kol4.jpg
Foto se souhlasem: Zara, Altisport, Reserved, Modivo, Botovo, Nielo

Zdroje: archivy firem, autorka článku

Čtěte také:

Reklama