Větráček na baterky s rozprašovačem

Tuto věcičku jsme do minulého roku viděly jen u vedrem zmožených turistů, kteří ji apaticky drželi před obličejem v dopravních prostředcích. Z tváře tedy nešlo vyčíst, zdali větráček funguje, nebo je jen další plastovou zbytečností. Po víkendu stráveném na Moravě ve výhni, jsme se však rozhodly, že ji vyzkoušíme ať tak či tak. Verdikt je následující. Funguje, ale nepočítejte s tím, že se budete cítit jako byste se venku procházely obalené speciální chladivou vrstvou. Ve velkých vedrech doporučujeme prostě jít a mačkat bez přestání rozprašovač. Voda v nádržce vydrží dost dlouho.

IMG-7588.jpg

Termální voda ve spreji

Termální voda je evergreenem mezi letními osvěžovači. Zvládne zklidnit zarudlou a podrážděnou pokožku po pobytu na slunci, ale také osvěžit, když už máte pocit, že ve vyhřáté tramvaji nevydržíte. Prodává se ve velkém balení, které je spíše na domácí osvěžování a v malém, které můžete dát do kabelky. Termální voda pochází z přírodního zdroje řeky Orb a je balená ve speciálních sterilních nádobách. Aby mlha fungovala tak jak má, měly byste ji skladovat v lednici a před používáním s ní netřepat.

IMG-7605.jpg

Vějíř

Historie vějíře začíná v Egyptě a pokračuje Japonskem, kde se dodnes vyrábí ty nejkrásnější, ručně malované z hedvábí, bambusu či z kůže. My ale potřebujeme, aby byly vějíře především praktické, takže je dobré pořídit takový, který moc nestojí a nebude vás mrzet, když ho zapomenete u vody. Co se týče přísunu chladnějšího vzduchu, je vějíř lepší než větráček na baterky. Samy můžete korigovat intenzitu a navíc, nebudeme si nic nalhávat, vypadá o dost lépe než plastová osvěžovací varianta.

IMG-7598.jpg

Pleťový sprej

My jsme si pořídily sprej od Marionaud s výtažkem z kiwi a musíme říct, že jsme spokojené. Voda by měla hydratovat, což je znát večer, kdy se nám pokožka zdála na dotek hebká a hlavně nebyla zarudlá ze sluníčka. Někdy se totiž stává, že citlivou kůži dráždí paprsky i přes opalovací krém. Také se jedná o chvilkové osvěžení, které je v tomto případě doprovázeno příjemnou letní ovocnou vůní, jež dokáže zvednout náladu.

IMG-7606.jpgZdroj fotografií: redakce

Čtěte také:

Reklama