Jako poněkud přeplácaná by se dala označit vlajka státu Mosambik v jihovýchodní Africe. Ale změť barev a symbolů má svůj význam. Zelená zastupuje rostliny, černá Afriku, žlutá nerostné bohatství, červená odpor vůči kolonialismu a bílá boj za mír. Dále je na vlajce žlutá hvězda jako symbol závazku k budování socialismu, kniha odkazuje k významu vzdělání, motyka reprezentuje rolníky a kalašnikov AK-47 je varováním, že obyvatelé Mosambiku jsou připraveni bránit svou zemi.

mos.jpg
Foto: Shutterstock

Zajímavou koláž z různých částí lidského těla má na své vlajce italská Sicílie. Výklady jsou různé. Žlutá barva na ní je podle některých znakem revoluce a červená nezávislosti. Dále je tam symbol tří ohnutých nohou, které odkazují k trojúhelníkovému tvaru ostrova, a hlava Gorgony, což je v mytologii dcera mořského boha.

shutterstock-99430631.jpg
Foto: Shutterstock

Vlajka Kyrgyzstánu se nese ve znamení dvou barev – ostré červené a žluté. Co se týče obrazce, jde o kombinaci horní části jurty, tradičního obydlí kočovných kmenů, a slunce se čtyřiceti paprsky. Toto v číslo v sobě skrývá odkaz na čtyřicet dřívějších kmenů.

5f1aaedcbda34shutterstock-1714790797.jpgFoto: Shutterstock

Vlajka ostrova Guam, který je autonomním ostrovním územím USA, připomíná spíše než významný symbol potisk na tričko, které si oblečete na dovolenou. Na vlajce je totiž plachetnice, co připomíná odvahu starého národa, a kokosová palma jako snaha o lepší budoucnost.

5f1aac93d8023shutterstock-125219045.jpgFoto: Shutterstock

Reklama