satnik-seznam.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

Šatník Jenny Rink z Přes noc třicítkou

Musí být šok, probudit se ze dne na den v těle svého třicetiletého já, a to i v případě, že si to vaše třináctileté já vlastně přálo. Přesně to se stalo postavě Jenny Rink, kterou ztvárnila herečka Jennifer Garner ve filmu s příhodným názvem „Přes noc třicítkou“. Když pak ale třicetiletá Jenna ve svém apartmánu narazí na obří šatník s luxusním oblečením, a hlavně zabudovanou stěnou plnou bot šok vystřídá nadšení. A není divu.  

Šatník Mii Thermopolis z Deníku princezny 2

V prvním díle se Mia (Anne Hathaway) dozví, že je princeznou a následnicí královského trůnu ve fiktivní zemi jménem Genovie. A v druhém díle už se pak stěhuje z bývalé požární zbrojnice, kde žila se svou matkou, do svého nového paláce, kde na ní čeká nádherný pokoj, jehož největším překvapením je šatník s elegantním oblečením vhodným pro princeznu a automaticky ovládanými zásuvkami plnými diamantů.

Šatník Cher z filmu Praštěná holka

Tato americká romantická komedie s Aliciou Silverstone v hlavní roli se zdá být tak trochu sci-fi, když si postava dobrosrdečné ale dost povrchní Cher na svém počítači z devadesátých let naťuká outfit, který si ten den hodlá obléct, aby zjistila, jak se jí bude hodit.

Šatník Carrie Bradshaw ze Sexu ve městě

Asi nejikoničtějším šatníkem všech dob bude už navždy ten, který ve svém malém bytě měla jedna z postav Sexu ve městě Carrie Bradshaw. Místnost od podlahy až ke stropu napěchovaná značkovým oblečením a botami spojovala koupelnu s ložnicí a byla dokonalým zhmotněním hesla, kterým se Carrie řídila, a tedy že své peníze má nejraději tam, kde na ně vidí…jak jí visí ve skříni.

V listopadu 2021, tedy 23 let poté, co byl odvysílán první díl tohoto seriálu, nabídla společnost Airbnb možnost přenocování v apartmánu Carrie Bradshaw jehož součástí je samozřejmě i zmíněný šatník. Dočasní nájemníci ovšem pobývali pouze v kopii daného apartmánu, který byl ale od originálního téměř k nerozeznání.

Carrie-satnik-seznam.jpg
Zdroj foto: Profimedia

Zdroj info: marieclairevogue, Profimedia, YouTube kanály SuperiorlyInferior a Keri Kelly

Reklama