Mýtus č. 1 – univerzální postup pro všechny typy vlasů

Každý člověk je jedinečný a stejně tak je tomu v případě vlasů. Ne každému tak vyhovuje ta samá péče, kosmetické produkty či styl konečného stylingu. Proto je důležité nespoléhat na univerzální návod, ale naopak aktivně zkoušet, pozorovat a hledat to nejlepší řešení, díky kterému budou vaše vlasy zdravé a plné života po co nejdelší možnou dobu.

Mýtus č. 2 – je jedno, jak si vlasy myjeme a následně upravujeme

Dalším důležitým bodem je dodržovat správný postup mytí a vysoušení. Vhodné je vlasy při šamponování zběsile nedrhnout, aby nedošlo k poškození pokožky hlavy nebo polámání vlasů, a samotné mytí vždy zakončit aplikací kondicionéru ze stejné kosmetické řady. Při vysoušení si dávejte pozor na přílišné tření ručníkem, lepší je vlasy v ručníku jemně promačkat a nechat proschnout na vzduchu. Pokud je součástí vaší vlasové údržby také fénování, vždy do délek aplikujte thermoprodukt, který vlasy ochrání před příliš vysokým teplem. Vlasy následně pročešte všemi směry a při fénování dodržujte pravidlo „fén jde vždy za hřebenem“, čímž docílíte dokonale uhlazeného a zaceleného vlasu.

5ad5fdeb3d89fobrazek.png

Foto: shutterstock.com

Mýtus č. 3 – každodenní mytí vlasům škodí

„Nevadí, pokud si vlasy myjete každý den, není totiž pravda, že by častější mytí vlasy ničilo či jinak zatěžovalo. Co je však důležité, je výběr správných kosmetických produktů, které by měly být vybírány přímo na míru vašemu typu vlasů,“ uvádí odbornice na vlasovou péči Renáta Gacková z distributorské společnosti kadeřnických potřeb PULS Praha.

Mýtus č. 3 – napáchané škody lze napravit kosmetickým produktem

Ano i ne, záleží vždy na typu poškození. Například roztřepeným konečkům již nepomůže ani sebedokonalejší maska či hydratační zábal, řešením je pouze jejich nekompromisní zastřižení. To by mělo navíc probíhat pravidelně, zpravidla po dvou až třech měsících. Na druhou stranu existují i případy, kdy díky správně zvolenému produktu můžete návštěvu kadeřníka odložit. Jsou jimi třeba pravidelné masky a zábaly pro zvýšení lesku mdlých vlasů bez života nebo aplikace dětského jemného šamponu v momentě, kdy již vlasy nereagují na péči stávajících produktů.

Uložit

Uložit

Reklama