Testování dvouletého Alexe

Martina M.

Už jen krásná barevná krabice vzbudila u mého dvouletého syna nadšení a hned zkoumal, jak se dá otevřít. Po rozbalení se objevila hromada dílů kolejnic a já se trochu zděsila, jak dlouho budu sama poprvé skládat. Manžel byl zrovna v práci a taky se těšil na testování. Složeno jsem měla za chviličku, není to nic složitého, jak se na první pohled zdá. Dalším úkolem bylo doma najít mikrotužkové baterky a malý šroubovák a zprovoznit hlavní chytrou jednotku. :) To se taky hned povedlo a pak už jsme se dali na skládání ostatních kostiček.  Syn zkoumal postavičky a veverku a pak už sám chtěl složit mašinku a vagonek. LEGO je perfektně odolné a jen tak se neulomí, z toho jsem měla trochu strach, protože náš syn rád všechno zkoumá. Jediné, co mě trochu udivilo, byly koleje, které byly volné ve spojích.
5c3319cd12f06obrazek.png

Mašinka se zespodu zapíná na jedno zmáčknutí, rozsvítí se a pak si už můžeme hrát. Ovládání je jednoduché, jemně postrčit dopředu nebo dozadu nebo zastavit. Je to tzv. Push&Go motor. Pro malé ručičky perfektní na ovládání. Další vychytávka jsou barevné destičky, které se volně rozloží na koleje. Každá má svoji funkci. Na červené vlak zastaví, na zelené změní směr jízdy, na modré čerpá vodu, na žluté zahouká a na bílé se rozsvítí nebo zhasne světýlko na mašince. Děti se toto rychle naučí. Stavebnice jde hezky sestavit podle dětské fantazie, a jestli máte doma i nějaké jiné kostičky LEGO DUPLO, jdou krásně kombinovat. U nás vede beruška na kolečkách, kterou syn připnul za mašinku a jezdí si i s veverkou. :)

Překvapení pro nás bylo, že mašinka jezdí všude a nepotřebuje jen koleje, takže se u nás vesele jezdí po celém bytě. Bezva je, že čidlo, které reaguje na barvy, funguje i na barevném pěnovém puzzle na zemi, takže houká i čerpá vodu všude možně. Výbornou a skvělou vychytávkou je aplikace do mobilu nebo tabletu, která taky umožňuje ovládat mašinku na dálku. I malé dítě ji hned zvládne ovládat. Není to nic těžkého.

Moje shrnutí: Tuto sadu LEGO® DUPLO® Parní vláček si užijí synové i tatínkové i dědečkové dohromady a holčičky a maminky určitě taky. Ráda přikoupím další sadu, protože už prosil manžel, že by si ji přál. A všechny se dají krásně kombinovat. Testovali jsme intenzivně tři dny, od rána do večera, a myslím, že tato hračka jen tak neomrzí a vydrží na pár let.

Moc děkujeme za krásný předvánoční dárek. Vidět při hraní své dítě s rozzářenýma očima, i spokojeného manžela, je prostě nádhera. Já si taky samozřejmě s vláčkem hrála.

Žaneta H.

Jak si LEGO® DUPLO® Parní vláček užila dvouapůlletá dvojčátka a jejich čtyřletý bratr?
5c3319fb06500obrazek.png

Když jsme zjistili, že budeme mít možnost testovat LEGO® DUPLO® Parní vláček, radost byla veliká. Nevím, jestli měli větší radost moji kluci (4 roky a 2,5letá dvojčata) anebo tatínek, který si při hraní s nimi bezvadně odpočinul. Nadešel den D, kurýr zvoní a vzápětí už mi kluci berou krabici z ruky a hrnou se do otvírání. A už jenom při tom jim svítí oči, protože vidí obrázek vlaku, a to je momentálně u nás téma číslo jedna. Musím přiznat, že to není naše první zkušenost s LEGO DUPLO, doma už pár stavebnic, a i předchozí verzi vláčku máme. O to víc jsme byli zvědaví, v čem bude nový Parní vláček lepší.
5c331a318273fobrazek.png

Co je velkou novinkou u této stavebnice, je pětice barevných ovládacích prvků, které se libovolně rozmístí na koleje a ony „řídí“ vláček. Jakmile přejede vlak přes žlutou, zahouká. Bílá mu rozsvítí světla, zelená změní směr jízdy, modrá mu dotankuje palivo a červená zastaví vlak na místě. Díky technologii Push & Go se vláček rozjede dopředu či dozadu díky jemnému postrčení. K zastavení pak stačí přidržení nebo zvednutí z kolejí. Ocenili jsme možnost ovládání přes speciální aplikaci na mobil či tablet. Díky této „appce“ se dá vláček ovládat na dálku přes připojení Bluetooth. Kluci s tátou postavili kolejiště s nádražím a vlak se po něm proháněl celý víkend, večer jsem ho vyndala mladšímu z postele, nemohl se od něho odtrhnout. A ráno nanovo.

Shrnutí: Naše kluky testování moc bavilo, a já si myslím, že LEGO® DUPLO® Parní vláček je jedna z nejlepších hraček na trhu. Nabízí nepřeberné možnosti stavění a kombinování různých sad, takže jen tak neomrzí. Rozvíjí motoriku a konkrétně moji synové se podle kostiček učili barvy a tvary. Někoho možná odrazuje cena, ale za nás musím říct, že vložené peníze se vyplatí. Všechny kostičky, koleje i samotný LEGO® DUPLO® Parní vláček jsou zpracovány velmi kvalitně a troufnu si říct, že jsou nesmrtelné. Přežily už mnoho pádů, ať už chtěných či nechtěných, a stále drží a číhají na další příležitost, kdy na ně s mužem zase šlápneme.

Markéta G.

Jak hodnotí LEGO® DUPLO® Parní vláček maminka Markéta?
5c3319813e78bobrazek.png

Když nám přišel LEGO® DUPLO® Parní vláček poštou, děti už věděly, co v krabici bude, protože jsem jim to řekla ještě předtím, aby se měli na co těšit! Chlapci rychlostí blesku krabici otevřeli a byli oba nadšení, hned začali koleje skládat a sestavovat vláček. Moc se jim líbil. Jakmile zjistili, že jde ovládat i pomocí aplikace na tabletu, hned s ním přiběhli a začali jsme testovat. Můžu za ně říci, že LEGO® DUPLO® Parní vláček je nádherný dárek pro dítě, každého jistě zabaví na dost dlouho.  Děkujeme Ženě-in a LEGO DUPLO za předčasného Ježíška, udělali jste nám velkou radost.

Eva Z.

Malý Patrik má vláčkové období. Jak se sestrou Ellou otestovali LEGO® DUPLO® Parní vláček?

LEGO® DUPLO® Parní vláček je naprosto úžasný. Syn Patrik (3 roky) má aktuálně vláčkové období, ale ona ho má už delší dobu i dcera Ella (5 let). Od malička chodíme na procházky na nádraží, kde obhlížíme všechny možné vláčky. Takže nabídka testování vláčku mě hned zaujala.

Doma jsem dopředu nic neříkala, protože bych neustále jen odpovídala na otázku, kdy dorazí. Takže když jsem balík donesla, zvídavě se k němu mláďata vrhla a rozbalovala. Ono celkově i LEGO u nás dost frčí a oba si s ním vyhrají, takže nadšení bylo veliké a hned jsme skládali. První samozřejmě vlak (Jaj, baterky nejsou součástí, honem najít baterky. Naštěstí máme.), postavit koleje, nádraží a stromeček s veverkou, nakladač. Všechno šlo hezky jednoduše a Patrik pěkně pomáhal skládat a snažil se sám.
5c331a6c45261obrazek.png

Tak a jde se na první jízdu, chvilku jsme zkoumali, jak vlak rozjet, zespod má tlačítko, to jsme zmáčkli a položili na trať. Chce to trošku grif, aby se rozjel. Po pár zkoušeních to jde snadno a říkám si, co na tom hledám za složitosti. Samozřejmě děti hned zaujaly i interaktivní kostky. Dítka je hned nadšeně rozmisťovala po trati a zjišťovala, co která udělá. Souboj kostek vyhrává u našich dětí houkání a tankování, samozřejmě zároveň s kanystrem. Zastavení by se hodilo před přejezdem, na který jsem se už dívala, a bude ležet pod stromečkem. Takže za nás super věc. Ještě jsem zvědavá na propojení s aplikací, což vyzkoušíme až tak koncem roku, kdy se mi vrátí telefon z reklamace.

LEGO® DUPLO® Parní vláček už samozřejmě vozí i všelijaká autíčka, další LEGO kamarády a je řádně otestován vším, čím se dalo. Konečně má taky maminka chvilku času pro sebe nebo na nějaké ty domácí práce, když děti zabaví LEGO® DUPLO® Parní vláček.

Shrnutí: Celkově pokládám LEGO za nadčasovou a vděčnou hračku, která děti baví. Vlak je prostě super, je o level výš se všemi možnostmi a funkcemi, které jen tak neomrzí. U nás nadšené obě děti, samozřejmě se chvilkami o hračku hádají, ale většinou se hezky doplňují a snaží se hrát si spolu, povozit od každého něco (auto i panenku). Takže moc děkujeme za tuto možnost a LEGO® DUPLO® Parní vláček velice vřele a rádi doporučíme dál.

Děkujeme maminkám za jejich recenze a za zaslané snímky, které můžeme do článků použít.
5c2f65c503aecobrazek.png

LEGO® DUPLO® Parní vláček

Ovládání tohoto vláčku je tak snadné, že jej bez problémů zvládne i dvouleté dítě. Pokud třeba mašince dojde palivo, stačí zastavit a přidat uhlí ze sklápěče. Přidejte na trať ovládací prvek a lokomotiva před příjezdem do stanice hezky zahouká. Součástí balení jsou dvě figurky LEGO DUPLO a jedna zvířecí figurka.

5c2f65d0128ddobrazek.png

Naše články – přečtěte si recenze od čtenářek, naší redakce a od mama blogerek:

Reklama