Děkujemem všem za příspěvky. Snažíme se vydat všechny, ale některé jsou tak krátké, že je musíme sloučit do jedné novinky. Přečtěte si názory na dnešní téma, které poslaly čtenářky arakad, Pavla

Jsem velkou milovnicí muzikálů. Naživo jsem viděla 3 - Draculu - v novém provedení, Touhu a naposledy Kata Mydláře.  Jinak mám doma koupená všechna dvd s českými muzikály, které jsou k dostání. Někomu, se to může zdát jako fanatismus, ale i já jako milovník muzikálů si myslím, že je tu dost přemuzikálováno. Opravdu se tu píše muzikál na jakékoli téma a na spoustu takových si už nikdo ani nevzpomene. Dnes je to opravdu spíše velký byznys. Ale i přesto zpěváci i tanečníci odvádějí skvělé výkony-posuzuji pouze mnou shlédnuté muzikály. Je tu spousta výborných zpěváků. které by, nebýt muzikálů, ani nebylo vidět a slyšet. Takže, klidně ať je plno nových muzikálů, každý si vybere, jestli na ten či onen půjde nebo bude sedět doma a třeba koukat na tv. Je to jako s filmy - točí se pořád a každý si najde svého diváka.

arakad

Dobrý den jsme s manželem absolutně posedlí muzikály, ale jelikož jsme ze Severní Moravy, je to pro nás vždy větší vydání, takže si tak dovolíme 1 muzikál ročně, ale pak to stojí určitě za to. Naposledy jsme byli na „Děti ráje“ a mohu všem jen doporučit, a ti co ho už viděli, tak se mnou souhlasí. Také pro manžela je nezapomenutelná „Kleopatra“, která byla také úžasná a nádherně ozvučená, úplně nás při některých písničkách běhal mráz po zádech. A na můj prví muzikál který jsem vzhlédla v 18letek na „Dráculu“ také nemohu zapomenout. Jediný muzikál, který nás docela zklamal, byl „Galileo“, ten nás moc nechytil. Ale jinak děkuji všem lidem, kteří tuto zábavu pro lidi dělají, protože je to vážně něco úžasného.

Pavla

Muzikálů jsem viděla mnoho (Děti ráje, Exkalibr, Kleopatra, Tři mušketýři, Dracula, Johanka z Arku....) . Ale největší zážitek jsem měla z muzikálu Touha, který se hrál v Divadle Kalich. Bylo to nejkrásnější představení, které jsem zažila. Písničky a obsazení nemělo chybu. Lístky jsem dostala od manžela k prvnímu výročí svatby. A tento muzikál jsem navštívila 5x. Asi si myslíte, že jsem blázen, ale opravdu to za to stálo. A kdyby se ještě hrál, tak ho navštívím znovu :)

S pozdravem Jana

Milá redakce, téma muzikály se mi líbí, i když vám se asi nebude líbit můj názor.

Jako první muzikál všech dob se uvádí americký muzikál Show Boat, v překladu to znamená Loď komediantů. A přesně tak mi připadají dnešní muzikály, jako lodě plné komediantů. Hraje, píše a skládá muzikál kdekdo a kde na co. Přejde kočka po ulici a už se na ní napíše muzikál (nic proti slavným Cats). Muzikály zcela převálcovaly slavné operety (pan Oldřich Nový či Nelly Gaierová by se divili).

Když se prvně objevil muzikál Bídníci nebo Drákula byla jsem nadšena. Na Drákulu jsem čekala snad půl roku na lístky. Pak jsem dlouho nikde nebyla, až mi byly „vnuceny“ lístky na Švejka. V polovině jsem odešla, napsat muzikál na Švejka je naprostá zhovadilost. Témata muzikálů by se měly vybírat lépe, stejně tak jejich osazenstvo. Leona Machálková, Lucie Bílá, Bára Basiková – to jsou zpěvačky , které v muzikálech táhnou, ale pokud zpívá moderátor, činoherák a s prominutím kdejaký blbec od kamaráda, to si raději zapnu doma na DVD West Side Story a mám jistotu. Každý chce jen rychle zbohatnout, je přemuzikálováno… a co si budem povídat, Karel Svoboda byl jen jeden.

Tak jsem si trochu ulevila, jdu si zapnout Vlasy od Miloše Formana a přeji vám všem hezký den.

Alena

Tak vidíte, co divačka, to jiný názor

 

 

 

 

 

Reklama