podcasty-seznam.jpgFoto: Shutterstock

Ruku v ruce s množstvím vyprodukovaných podcastů se rozšiřují také oblasti, které svým zaměřením pokrývají. Najdeme tedy podcasty o historii, literatuře, zločinech, významných ženách, sexu a témat s ním spojených, zábavné podcasty ve formě rozhovorů i mnoho jiných. Každý si zkrátka může přijít na své. Od roku 2020 byly podcasty také zařazeny do ankety Křišťálová lupa, která oceňuje nejoblíbenější a nejzajímavější projekty a služby českého Internetu za daný rok. Pokud tedy s jejich poslechem teprve začínáte, můžete se inspirovat žebříčkem deseti podcastů, které zvítězily v letech 2020, 2021 či 2022 anebo můžete dát na naše čtyři redakční tipy, z nichž každý se zabírá trošku jiným tématem.

Opravdové zločiny
Český true crime podcast pro lidi, jejichž slabostí je pitvání zločinů všeho typu, zkrátka pro „zločinožrouty", jak samy autorky podcastu své fanoušky nazývají. Budete napjatí, zvědaví, znechucení, budete se bát. Příběhy jsou navíc protkány nenuceným černým humorem autorek Lucie Bechynkové a Báry Krčmové. Není tedy divu, že tato kombinace vynesla podcastu prvenství v anketě Křišťálová lupa 2022. Získá si i vaši oblibu?
Poslech
 
Buchty
Tento podcast se umístil na osmém místě ankety Křišťálová lupa pro rok 2022 a charakterizace sofistikovaně neseriózního zábavného girl talk ho naprosto vystihuje. Moderátorky Ivana Veselková a Zuzana Fuksová vedou osobitým stylem rozhovory se svými hosty a čas od času je pustí i ke slovu. Pokud je vám sympatická zdrobnělá mluva a témata fermentované zeleniny, mušelínu či macramé vám nejsou cizí, nebude vám cizí ani tento podcast.
Poslech
 
Příběh, který se opravdu stal
Příběh, který se opravdu stal je, jak už název napovídá, o příbězích, které se opravdu staly a jeho autorkou je spisovatelka Markéta Lukášková. Jednotlivé epizody jsou zaměřené na různé, historické či novodobé, události, rozebrané do nejmenších detailů a obohacené o nespočet zajímavostí. Markéta mluví (a píše – přečtěte si knihu) o věcech, které vás v dějáku nenaučili. Uvidíte, že dějepis vás najednou bude bavit.
Poslech
 
Knižní klub
Pokud máte rádi knihy a vše co se jich týká, poslouchejte tento podcast a už vám neuteče žádná knižní novinka. Dozvíte se, které knihy za to stojí a které ne a poslechnout si můžete také rozhovory se samotnými autory.
Poslech

Zdroj informací: autorka článku, kristalova.lupa.cz, opravdovezlociny.cz, wave.rozhlas.cz/buchty, ceskepodcasty.cz

Čtete také: