5f0ee5c8405ffobrazek.png
V lokalitě, kde žiju, mám blízko Brdy a Karlštejn, kde se tyto závody v červenci a srpnu také běží. Přihlásila jsem se se svým dospělým synem na oba dva. Letos si ještě přidáme charitativní VoltaRUN. Takže poběžíme běžecký závod a ještě, v ten samý den si dáme "na pohodu“ čtyřkilometrový VoltaRun. V rámci závodního dne si jej může zaběhnou nebo ujít každý a podpořit tak hendikepované dítě. VoltaRUN je nenáročný a mohou se ho zúčastnit maminky s kočárky i prarodiče! Nemusíte běžet, můžete se projít, užít si Brdy a pomoci dobré věci.
5f0ee778d9c72obrazek.pngO spojení závodů a podpoře vybraných dětí jsme psali v tomto článku:

Osm letních akcí pro celou rodinu: Pojďte s námi na VoltaRUN a pomozte svou účastí dětem s pohybovým postižením

Je skvělé, že účastí na takové aktivitě podpoříme dobrou věc. Určitě se můžete přidat také! My se na závody už moc těšíme, užijeme si krásnou, aktivní sobotu.

Proč se podívat do Brd? Jakou krásnou přírodou se můžete pokochat a užít si ji? Vše si můžete přečíst v našem článku Pojeďte s námi do Brd

Čtvrtý závod seriálu Běhej lesy a s ním související závod VoltaRUN proběhnou 18. července v bývalém Vojenském újezdu Brdy. Firma GSK, partner závodů, přispěje za každého běžce na nové vozíky a speciální rehabilitaci dvanáctileté Elišce s mozkovou obrnou.

Vybrané prostředky za uběhnuté kilometry ze čtvrtého závodu podpoří dvanáctiletou Elišku s dětskou mozkovou obrnou. Eliška trpí onemocněním centrálního motoneuronu. Nemoc, kterou trpí jeden z milionu, v současnosti nelze vyléčit. Pomoci Elišce může speciální rehabilitace a logopedie a také mechanický a elektrický vozík. Jde o nákladné pomůcky, a právě výtěžek z brdského závodu může rodině velmi pomoci.
5f0ee5dbaa718obrazek.png
„Za každý kilometr, který závodníci v Brdech zdolají, přispěje Voltaren 2 Kč na rehabilitaci Elišky a na nové vozíky. Cílová částka je 180000 korun, a proto doufáme, že se zúčastní co nejvíce lidí,” vysvětluje Margarita Bezborodova za značku Voltaren.

Co je VoltaRUN? VoltaRUN je nenáročný a mohou se ho zúčastnit maminky s kočárky i prarodiče!
Nejen sportovní nadšenci se mohou mimo hlavní trasu registrovat také na speciální VoltaRUN. Pod tímto názvem se skrývá nesoutěžní běh či chůze pro malé i velké, pro doprovod závodníků, hendikepované nebo pro ty, kteří si zatím na klasické trasy seriálu Běhej lesy netroufnou. Trasa VoltaRUNu je v délce 4 km a zvládnou ji všichni bez rozdílu kondice nebo věku. Na závod se můžete přihlásit online i na místě v den konání. Kapacita VoltaRUNu je omezená, zúčastnit se může 100 osob, proto ji nenechávejte na poslední chvíli. Veškerý výtěžek z registrací VoltaRUNu bude předán prostřednictvím Nadace Nova Elišce. VoltaRUN startovné je 250 Kč.

GSK totiž dětem přispěje 2 Kč i za každý kilometr zakoupených produktů Voltaren, a to v období od 1.6.2020 do 31.10.2020.*
5f0ee5f83ae7bobrazek.png

V rámci celé série bude možné pomáhat ještě na závodech na Bílé (1. 8.), v okolí Karlštejna (15. 8.), v Jizerských horách (29. 8.) a na nočním závodě v Boleticích (12. 9.). Každým závodem běžci podpoří jinou konkrétní rodinu. 

Více na Behejlesy.cz
5f0ee72d32f0cobrazek.png

Můj tip: Pokud vás běhání v lese začne bavit, vyzkoušejte i závody na jiných místech v Česku a pomozte také dalším dětem. V rámci celé série se bude možné zúčastnit ještě závodů na Bílé (1. 8.), v okolí Karlštejna (15. 8.), v Jizerských horách (29. 8.) nebo nočního závodu v Boleticích (12. 9.).

Více informací i registrace na webu Behejlesy.cz/voltarun.

Těším se moc, potkám se s někým z vás v sobotu?

Naše články:

Reklama