Herecký ambasador Jakub Žáček s kolegyní Janou Plodkovou a hercem Petrem Čtvrtníčkem zvou v upoutávce na 12. října, který není obyčejným dvanáctým říjnem. Pacientská organizace Revma Liga ve spolupráci s Českou revmatologickou společností ČLS JEP a Revmatologickým ústavem v Praze v tento den totiž pořádají u příležitosti Světového dne artritidy (World Arthritis Day) osvětovou akci pro veřejnost. Na Palackého náměstí zvou v sobotu od 10 do 14 hodin dospělé i děti. Zabaví se prý každý, a to zdarma.

Odborníci poradí

Čeká vás několik stanovišť, jejichž cílem bude informovat o samotné nemoci, diagnostice, komplikacích a léčbě revmatických onemocnění. Na místě budou k dispozici revmatologové a fyzioterapeut z Revmatologického ústavu v Praze, ergoterapeut a další odborníci své profese. Právě s nimi můžete zkonzultovat zdravotní stav a vyslechnout si jejich odpovědi na vše, co vás v souvislosti s onemocněním zajímá.

Kromě toho se můžete těšit i na známé osobnosti a řečníky, běžecký trenažer, soutěže a dárky nebo welcome dárek pro prvních 100 příchozích. Stačí říct heslo: “Revma si nevybírá”.

Revma v pohybu

Hlavním letošním tématem je POHYB a zejména to, jak důležitý je u revmatických onemocnění. Proto zde vyhlásí také vítěze ceny Revma výzva – Revma v pohybu 2019. Ti, kdo se do výzvy zapojili, zapisovali od 1. října ujité kroky. Cílem bylo zdolat pomyslnou trasu přes celou Českou republiku. „Naším společným cílem v sobotu bude dokončit cestu přes Českou republiku z Aše do Jablunkova (547km) prostřednictvím běžeckého trenažeru a dokončit tak naši veřejnou výzvu. Přijďte to s námi rozhýbat a podpořit nás, je to první velká akce pro veřejnost,“ zve k návštěvě Edita Müllerová, předsedkyně Revma Ligy ČR.

Záštitu nad touto akcí převzal ministr zdravotnictví Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch. „Je to pro nás čest, že pan ministr převzal záštitu nad touto osvětovou akcí, a zároveň velká zodpovědnost. Včasná diagnostika a kvalitní péče je pro revmatické nemoci velmi důležitá. Proto je naším cílem zvýšit povědomí o těchto nemocech mezi širokou veřejností i samotnými pacienty,“ dodává Edita Müllerová.

Pokud se onemocnění revmatoidní artritidy týká vás nebo někoho z vašeho okolí, rádi vám chceme doporučit zajímavé video, které poukazuje na tuto problematiku.V současné době žije na území ČR kolem 70 000 pacientů s revmatickou artritidou. V poměru se jedná o dvě třetiny žen.

Čtěte také:

Reklama