man.jpg
Foto: Shutterstock

Jmenuji se František - působím v Praze  a jsem váš čtvrthodinový manžel. Zdá se vám 15 minut málo? Nebojte se, vše vám vysvětlím na konci článku. Rád bych se pokusil zábavnou formou poradit jak na drobné opravy v domácnosti a kdy raději volat Františka nebo jiného odborníka.
 
Pro začátek jedna jednoduchá rada: Pokud jakákoliv domácí práce vyžaduje jakýkoliv nástroj, raději volejte Františka!

632322ace2c64obrazek.png
Foto: František Pudil

Elektrický proud -v dnešní době je sice většina domácností vybavena proudovým chráničem, který zabrání smrtelným úrazům, ale u elektřiny buďte vždy opatrní! I výměna prasklé žárovky může u špatně zapojeného lustru způsobit úraz. Mimo to dnes se klasické žárovky nevyrábějí a místo nich přicházejí LEDky. Ve kterých se běžný zákazník nevyzná.
 
Voda - pozor na ní! Voda to je živel! Takové škody jako voda by například pivo nikdy nezpůsobilo! Kape vám přívodní hadice u pračky? Pokud dosud nekapala a teď kape, velmi pravděpodobně nepomůže pouhé dotažení. Je potřeba výměna těsnění. Pokud se toho budete pouštět sama, zkontrolujte si, že máte zavřenou vodu a uzavřenou pojistku na škody vámi způsobené... Ale raději volejte Františka!

Potřebujete přivrtat polici? Pamatujte, že ve zdi může být elektrické vedení nebo vodovodní trubky! Než já začnu vrtat, prozkoumám místo vrtání detektorem. Chcete koupit nový spotřebič a nevíte, zda má vaše kuchyně správnou přípojku elektrického proudu? (Pozor, některé kuchyňské spotřebiče vyžadují 400V a na 240V budou fungovat jen v omezeném režimu!) Raději volejte Františka! Posoudím vaše připojení a navrhnu ten správný spotřebič. 

Pokud si objednáte u obchodní firmy připojení například pračky, obvykle není v ceně odpojení starého spotřebiče a když vám nebude fungovat ventil (lidově zvaný roháček) ke kterému se připojuje přívodní hadice, tak vám starou pračku neodpojí. Raději volejte Františka - vyměním vám ventil a pračku připojím. Prostě na každý problém najdu řešení nebo zajistím správného odborníka.
 
A co za to? Základní sazba je 290,- Kč za hodinu včetně dojezdu (maximálně 15 minut) na místo. Plus parkování 40,- Kč/ hodina. V ceně je běžný spotřební materiál jako je šroubek nebo těsnění. Pokud práce přesáhnou první hodinu, stávám se automaticky manželem čtvrthodinovým, protože dále účtuji 80,- Kč včetně parkovného za každých započatých 15 minut. 

Potřebujete poradit s problémem a případně navrhnout optimální řešení? 

  • Napište dotaz pod článek nebo na mail: elektro.frantisek@seznam.cz. 
  • Pokud potřebujete problém vyřešit a bydlíte v Praze raději volejte Františka 603434965. 

632322941793aobrazek.png

Reklama