Pátek se nám kvapem blíží a s ním páteční pohádka. Je to dva dny, co se mě dcera zeptala, jestli všechny pohádky končí dobře. Odpovídám, že většinou ano, ale že představa o dobru nebývá vždy jednotná. Má maminka považovala za správné rozšiřovat naše obzory nejen klasickými českými pohádkami ale i těmi ze zemí cizích a exotických. Kdo někdy četl např. francouzské pohádky, dá mi za pravdu, že není nic neobvyklého, když princezna místo svatby skončí v blázinci. Modrovousa raději ani nezmiňuji...

Zatím čtu dětem pohádky, kde princezny neumírají a nebo jen usínají a tak dcera příliš nechápala, že nějaká pohádka může skončit i jinak. Uznala jsem, že nastal čas, požádat o pomoc klasiky. Sáhla jsem pro pohádky bratří Grimmů. No a padla mi do oka jedna taková kraťoučká, ale stojí za to. Nešlo nepodělit se:

Umíněnec

Bylo jednou jedno umíněné děcko, které nikdy neposlechlo a neudělalo, co maminka chtěla.Proto v něm Pánbíček neměl zalíbení, seslal na ně nemoc, žádný lékař mu nepomohl a zakrátko leželo na smrtelné postýlce. Když je spustili do hrobu a naházeli na ně hlínu, zase najednou vystrčilo paži, a když mu ji zasunuli zpátky pod zem a nahrnuli na ni čerstvou prst, nebylo to nic platné, ručička znovu a znovu vylézala ven. Musela přijít sama maminka, prutem ručičce nabacat, a jakmile jí nabacala, ručička se stáhla pod zem a dítě teprve teď mělo v hrobě pokoj.

Klasika je klasika.....

TTT :)  

Text nebyl redakcí upraven.

Na dobré sny jako dělaná.

Dnes se tu vzájemně strašíme. Bílá paní, ohniví psi, bezhlavý jezdec, mrtvý kostelník... Snad každé obec má nějakou tu svojí temnou legendu, tajemný příběh a vlastního strašáka. Napište nám, co straší u vás. Určitě nás bude pěkně mrazit v zádech. Věříte vyprávěním se strašidly, přízraky a duchy? Potkala jste už nějakého?

Svoje příběhy a zamyšlení můžete posílat na známou e-mailovou adresu

redakce@zena-in.cz

Došlé příspěvky budeme v průběhu celého dne zveřejňovat a ten nejtajemnější, nejzajímavější a nejstrašidelnější dostane zaslouženou odměnu.

Reklama