claire-foy.jpgClaire Foy jako královna ALžběta II. / Foto: Profimedia

Zatímco čtvrtá série seriálu The Crown je očekávána na konci tohoto roku, fanoušci se už postupně dozvídají, kdo si zahraje v sérii páté. Protože seriál The Crown ukazuje několik generací královské rodiny, je obsazení měněno každé dvě série, aby bylo zajištěno realistické zobrazení všech postav. První dvě období si královnu Alžbětu zahrála Claire Foy společně s Mattem Smithem jako princem Filipem a Vanessou Kirby jako princeznou Margaret.

olivia-colman.jpg

Olivia Colman jako ALžběta II. a Tobias Menzies jako Filip / Foto: Profimedia

Ve třetí sérii a nadcházející čtvrté sérii ztvárnila královnu Olivia Colman. Prince Filipa si zahrál Tobias Menzies a Margaret zase Helena Bonham Carter. V páté sérii, která bude pravděpodobně trvat od 90. let do počátku druhého tisíciletí, bude hrát královnu Imelda Staunton, zatímco roli princezny Margaret převezme herečka Lesley Manville. „Nemohla bych být šťastnější, než že budu hrát princeznu Margaret. Štafetu převezmu po dvou úžasných herečkách a nechci se nechat zahanbit,“ sdělila herečka v prohlášení Netflixu.

crownnn.jpgImelda Staunton, Lesley Manville / Foto: Profimedia

„Sledovala jsem The Crown od samého začátku. Jako pro herečku pro mne byla radost vidět, jak Claire Foy a Olivia Colman přenesly do scénáře Petera Morgana něco tak zvláštního a jedinečného. Jsem opravdu poctěna tím, že se mohu připojit k tak výjimečnému tvůrčímu týmu a že mohu Korunu dovést k jejímu závěru,“ říká zase herečka Imelda Staunton.
 
Fanoušci budou jistě ze zápletek ve čtvrté a páté sérii nadšeni. Bude se zde odehrávat drama v manželství prince Charlese a Diany, narození princů Williama a Harryho, politické události jako je válka o Falklandy a stávka horníků a pravděpodobně uvidíme také uvedení Margaret Thatcher do role premiérky. 

diana.jpgEmma Corrin jako Diana / Foto: Profimedia 

Reklama