Před dvěma lety jsem si vzala mamutí hypotéku a koupila hrubou stavbu 30 km od Prahy. Celý rok jsem dostavovala, až jsem dostavěla a dům byl obyvatelný. Vloni nastala druhá etapa - zahrada a okolí domu.
 
Pozemek má 2000 m2 a je velmi členitý - zahrnuje zahradu, les, množství svahů, terásky. Někdy mám pocit, že je to sysifovský úkol, ale v podstatě mě to těší. I když před 14 dny, když jsem prošla pozemek, zděsila jsem se. Plevel vystrčil hlavu z půdy, udiveně zajásal: „Hele, je jaro!!!" a natotata měřil 30 cm. Páni, jak mě po těch 14 dnech plení bolí záda :-))))). Ale už mi zbývá vyplít jen asi 500 m2 :-)))). Ten hajzlík plevelovatý je totiž tak jaksi odolný vůči Roundupu i Bofixu... Ale já se nedám.
 
 
Posílám pro ukázku, jak se moje zahrádka" vyvíjela v průběhu loňského roku - od února až do prosince. Záběry jsou z různých koutů pozemku, ale pro ilustraci určitě stačí.
Škoda, že nemám letošní fotky. Právě mi kvetou tulipány, narcisy, krokusy, třešeň, trnka, pomněnky, modřenec, kdoulovník, zlatice, šeřík, začala nakvétat azalka, prostě náááádhera :-))).
 
Kadla
Milá Kadlo,
zrovna jsem se v Rukověti zahrádkáře dočetla, že duben je na likvidaci plevelů nejvhodnější. Takže vydržte, to co vypleníte" teď, v létě jako když nenajdete. :-)))
A mimochodem, máte moc roztomilý baráček na krásném místě.
Držím palce nejen v boji s plevelem!