Během posledních pár měsíců toho musela překousnout hodně. Koupila dceři drahý telefon, po němž toužila, pořídla jí značkové oblečení a svolila, aby přespala u kamarádky na chatě. Tajně, aby o tom její otec nevěděl. Nic z toho by za normálních okolností neudělala. Jenže trumfy v ruce drží její dcera. A umí jich náležitě využít.

635a59cd68c00obrazek.png
Foto: Shutterstock

„Jde o to, že mi Dominika přišla na nevěru. Půjčila si bez dovolení můj mobil, v němž jsem bohužel nestihla vymazat zprávy od milence. Přišla za mnou a zhnuseně se ptala, co to má znamenat. Jak jsem to mohla tátovi udělat,“ svěřuje se Věra a přiznává, že jejich dcera vždycky byla spíš tatínkova holčička. On s ní byl doma na rodičovské dovolené, on si bral v práci ošetřovačku, když marodila. Ne proto, že by ji snad její matka milovala méně. Jen měla lépe placenou práci.

Jestliže ale Věra očekávala, že z nevěry bude mít její dcera nějaké trauma, nebo s ní přestane mluvit, spletla se. Dominika chytila příležitost za pačesy. „Nejdřív po mně hodila telefon a utekla do svého pokoje. Jenže za pár minut se vrátila s návrhem. Bude mlčet, když jí koupím nový telefon. Kývla jsem. Dobře vím, že to nebylo správné ani výchovné. I jak moc tím ztrácím autoritu. Jenže mi to v tu chvíli přišlo jako menší zlo, než ranit Romana, mého muže. A třeba i riskovat rozvod,“ popisuje vývoj událostí Věra, která se ovšem drahým dárkem konce vydírání nedočkala. Dcera si vymýšlí další a další výkupné. Dárky i výhody.

„Už nevím, co mám dělat. Jak to utnout. Mám na výběr ze dvou možností, ale ani jedna není přijatelná. S milencem jsem to samozřejmě ukončila. Stejně na něj teď nemám absolutně náladu. Je strašně těžké vyrovnat se s tím, jak je Dominika drzá a bezcharakterní. Vůbec jí není hloupé takhle vydírat svou matku. Asi jsme něco ve výchově dost podělali,“ dodává bezradná matka.

Zdroj informací: respondentka Věra

Čtěte také:

Reklama