5cd155bf7c3d4obrazek.png
Plánujete letní dovolenou? Vyražte na Maltu, krásný ostrov, který najdete ve Středozemním moři. Pokud jste tam ještě nebyli, můžete se těšit na inspirativní seriál článků, který nyní startujeme v rubrice Cestování. Dozvíte se mnoho zajímavých informací o samotném ostrově, jeho historii, proč sem jet na dovolenou s děti, jaké krásné pláže na vás tady čekají? Co ochutnat za místní a tradiční pokrmy a jaké památky by vám neměly uniknout.
5cd1569ada1afobrazek.png

Ostrov Malta již dlouhá léta patří mezi nejoblíbenější turistické destinace v Evropě. Krásné a teplé moře, příroda, teplé sluneční počasí a krásné památky jsou zárukou pohodové dovolené. Na ostrov každoročně zavítá více než milion turistů a cestovatelů, mnozí se sem rádi vrací, protože toto místo má skvělou a nezapomenutelnou atmosféru.
5cd1570f67779obrazek.png

Malta je největším ostrovem maltského souostroví. Malta, tedy oficiálně Maltská republika (maltézsky Republikka ta´Malta), je od roku 1964, kdy získala od britského impéria nezávislost, samostatným státem. Stále je ale členem Commonwealthu. V roce 2004 Malta vstoupila do Evropské unie a platí se zde eurem. Maltská republiku tvoří několik ostrovů, obydlené jsou pouze tři. Největší Malta, střední Gozo a nejmenší Comino. Mluví se zde maltštinou a angličtinou, oba jazyky jsou úředními. Anglický jazyk je pro mnohé návštěvníky hlavním zájmem – jsou tu skvělé jazykové školy, které nabízejí intenzivní výuku po celý rok.

Na Maltu se dostanete přímým dvou a půl hodinovým letem z Prahy se společnostmi AirMalta nebo Czech Airlines.
5ce2afe8a347dloga-malta.jpg

Co se vám bude hodit - internetové odkazy pro cestu na Maltu:

Už jste byli na Maltě? Jak se vám tady líbilo? Pokud ne, rádi vás budeme inspirovat, proč vyrazit na dovolenou na tento ostrov. Těšte se na naše články v rubrice Cestování!

Reklama