Četli vám rodiče pohádky? Nám ano. Nám v tomhle případě znamená mně, bráchovi a ségře. A pohádky to nebyly zrovna klasické. Vyrůstali jsem na Mumíncích – Tatínek píše paměti je doteď moje oblíbená knížka. Celoživotně mě poznamenal taky Hobit aneb cesta tam a zase zpátky, Adamsova Daleká cesta za domovem a Durrellův Mluvící balík.

Předčítání mám spojené s postelí s naducanou peřinou, horkým kakaem nebo čajem s medem a zimou za okny. A jestli někdy budu mít děti, určitě jim budu číst...

Celé Česko čte dětem
Včerejším čtením pohádek v pražském kostele u svaté Anny zahájil Václav Havel projekt Celé Česko čte dětem. Jedná se už o druhý ročník kampaně, která se snaží přesvědčit rodiče, aby svým dětem četli alespoň dvacet minut denně. V rámci akce proběhne také čtení pohádek v nemocnicích, mateřských centrech a knihovnách.

Projekt přišli podpořit také Zdeněk Svěrák, Michal Viewegh, Aneta Langerová a Jaroslav Nohavica. Zazněla písnička Kozel, četli se Pižďuchové, Mikulášovy patálie i Malý princ. Zavzpomínalo se, jak jinak, na Karafiátovy Broučky, a vůbec na pohádky, které si celebrity pamatovaly z dětství.

A co Vy, ženy-in? Četli Vám rodiče pohádky? Vzpomenete si jaké? Líbilo se Vám to? Četly jste nebo budete číst svým dětem? Kolik času si myslíte, že je dobré předčítáním strávit? Nebo je to dnes, v době televize, už ztráta času?

Reklama