Je to bezpochyby jedna z nejfantastičtějších fotografií na světě. Jejím autorem je jistý americký fotoreportér Paul Harris, který měl původně během operace páteře 23týdennímu plodu uvnitř matčiny dělohy udělat dokumentaci. Z dokumentace se ale stal bestseller v tom nejlepším slova smyslu, fotografie pak jednou z nejdůležitějších v reportérově životě. A když se dobře zadíváte, pak zjistíte, že Harris zvěčnil i jedinečný okamžik, kdy děťátko vystrčilo svoji malou ručičku a chytilo velkou ruku svého lékaře.

Fotografie se už objevila ve většině nejdůležitějších světových deníků. Ta maličká ruka, jejíž obrázek obletěl svět, patří Samuelu Alexandrovi Armsovi, který se narodil vloni 28. prosince.

Lékaři se operací rozhodli k riskantnímu zákroku, bez kterého by byl chlapec zemřel. Po operaci se plod vyvíjel zcela normálně dál.

I to je důvod, proč je tato fotografie tak vzácná, tak úžasná a výjimečná.
A představte si, že jednou, tak za dvacet let, až Samuel Alexander Arms doroste, si třeba podá se svým operatérem, profesorem MUDr. Brunnerem, ruku znovu.

Taky se vám tají dech na touto unikátní fotografií? Co si myslíte o unikátních operacích? Máte v rodině někoho, kdo výjimečnou operaci podstoupil?


 

Reklama