Historie Měsíce knihy začíná s rokem 1955, kdy za tímto uměle vytvořeným svátkem stála ideologie o světlých zítřkách za pomocí knihy v ruce. Mnozí z nás tuto ideologickou nálepku naštěstí nevnímají... Knihy za to přeci nemohou. Pojďte si vybrat novou knihu.

LedaPozoruhodná dobrodružství slečny Alethey Darcyové

Elizabeth Astonová

Vydavatelství: Leda

„Světem panuje skálopevné přesvědčení, že svobodný muž, který má slušné jmění, se neobejde bez ženušky,“ stojí v úvodu slavné Pýchy a předsudku. Co si ale má počít nebohá novomanželka v případě, že se z toho muže hned po sňatku vyklube násilník a arogantní hňup? Osmnáctiletá Alethea, nejmladší dcera pana Darcyho a Elizabeth, se tím nedá srazit na kolena. Ačkoli je to v Anglii věc neslýchaná, rozhodne se utéct a v mužském přestrojení se vydává přes půl Evropy – do Benátek. Do města na laguně cestuje i urozený Titus Manningtree, někdejší voják a politik, jehož „ženušky“ pranic nezajímají. Jeho cílem je vypátrat Tizianův obraz. Jakmile se na obzoru objeví rozzuřený choť, přispěchá Titus uprchlici na pomoc…

Deprese LedaJak vyléčit depresi aneb Šest kroků k zdravému životnímu stylu

Stephen S. Ilardi

Vydavatelství: Leda

Přehledná a srozumitelná kniha amerického klinického psychologa a univerzitního profesora doktora Stephena S. Ilardiho představuje klinicky ověřený program léčby deprese založený na změně životního stylu, a nikoli na užívání antidepresiv. Účinnost programu, který sestává ze šesti kroků, dokládá autor na příkladech konkrétních pacientů. Publikace nejen pomáhá pochopit, jak zákeřnou nemocí deprese je, ale dává naději, že ji lze léčit a vyléčit. Kniha může pomoci jak těm, kdo trpí depresí, tak jejich blízkým – rodině a přátelům, a v neposlední řadě všem, kdo se chtějí depresi ve svém životě vyhnout, chtějí pečovat o své duševní i tělesné zdraví a myšlenka zdravého životního stylu jim není cizí.

Volba IkarVolba

Nicholase Sparkse

Vydavatelství: Ikar

Travis Parker má vše, co by muž mohl od života chtít – dobrou práci, skvělé přátele a krásný dům u moře v malém městečku v Severní Karolíně. Ani trochu mu nevadí, že žije sám; ženská by mu určitě chtěla zatrhnout jeho dny plné zábavy, plavání v moři a grilování s kamarády. Alespoň je o tom přesvědčen, dokud se do vedlejšího domu nenastěhuje Gabby Hollandová.

VážkaVážka

Michel Bussi

Vydavatelství: Motto

Kdo je tříměsíční miminko, které jako jediné přežilo havárii letadla? Komu Vážka, jak holčičku nazvali novináři, patří? O to se přou dvě rodiny, jedna bohatá, druhá chudá. Holčička je přiřčena chudým rodičům, ale druhá rodina se s tím nechce smířit. Jejich soukromý detektiv našel klíč k záhadě až po dlouhých osmnácti letech. Záhy je však nalezen mrtvý, s prostřelenou hrudí. Je šokující rozuzlení dílem náhody nebo někdo již od počátku se všemi účastníky manipuluje? Vážka je tajemná a na vyřešení záhady její identity si hrdinové Bussiho románu počkají dlouhých 18 let.

Kráva nebeskáKráva nebeská

David Duchovny

Vydavatelství: Knížní klub

Elsie Bovaryová si žije celkem spokojený život. Je to šťastná kráva, tráví dny na pastvě a odpočinkem. Jednou v noci ale zničehonic zatouží po svobodě a společně se svojí nejlepší kamarádkou Mallory se rozhodne utéct z kravína. Chvilku je to fajn. Mallory flirtuje s býky, zatímco Elsie prozkoumává okolí farmářova domu. Když ale přes okno sleduje v televizi pořad o masokombinátech, dostane strach, a její dosavadní, spokojený život je rázem naruby. Zbývá jen jediné: odejít do lepšího, bezpečnějšího světa. A tak se vydají do Indie, kde jsou krávy přece posvátné!

Kočičí omalovánkyKočičí omalovánky

Yulia Mamonova

Vydavatelství: Edika

Kniha potěší všechny milovníky omalovánek, kteří mají slabost pro kočky. Najdete v ní spoustu roztomilých koťat, vážných kocourků a hravých kočiček, kteří netrpělivě čekají na vybarvení. Proto si připravte pastelky či fixy a pusťte se do vybarvování domácích mazlíčků tak, jak je vidíte vy. A můžete si být jistí, že právě ta vaše kočka bude jedinečná a unikátní!

Reklama