horor

Soutěž o nejlepší čtenářský příběh na téma hubnutí a kila navíc se setkala s velkým ohlasem. O svou netradiční hubnoucí metodu se s námi podělila čtenářka yazoo. Škoda, že jsme o ní nevěděli před startem našeho testu diet. Ale určitě to vyzkoušíme později.

Nevím, jak to funguje, ale hlavní je, že to funguje, a dokonce lépe než dosavadní diety. Věřte mi, pár už jsem jich zkusila, ale pokud jste na tom s vůlí na štíru stejně jako já... Zrovna v době, kdy jsem se se svými několika kilogramy navíc smířila, jsem objevila tenhle „zlepšovák". Takový efekt jsem vůbec nečekala, ale beru to jako spojení příjemného s užitečným... Jak to všechno začalo?

Na počátku nebylo nic, vůbec nic. A z toho nutně musela vzejít ukrutná nuda. Pro člověka akčního, lačného po senzaci, to bylo utrpení rovné utrpení biblických mučedníků. Naštěstí nám bůh, nebo snad sám ďábel, dal do vínku emoce, které nazýváme stejně jako dva marťanské měsíce - Phobos a Deimos. Tedy strach a děs.

A člověk nám před nemnoha lety dal také dvě výtečné věci, a to počítače a internet. Inu zasedl nudící se mučedník k pracovnímu stolu a odstartoval řadu somatických procesů stiskem kouzelného tlačítka „download".

hororJako vášnivý fanda hororů (především těch, které víc pocuchají nervy nežli žaludek) jsem si během krátké doby pořídila mnoho snímků, které se na žebříčku dostaly mezi prvních pár desítek nejlépe hodnocených filmů. A během několik následujících dnů jsem dostala možnost ověřit si, že na slovním spojení „po... se strachy" asi vážně něco bude. Nemám na mysli stažení břišních svalů doprovázené nekontrolovatelným povolením jistých svěračů při každé lekačce. Na mysli mám účinek úzkosti u těchto filmů prožívané na metabolické pochody organismu z hlediska dlouhodobého.

Nejsem sice odborník a do pochodů odehrávajících se v lidském těle až tak moc nevidí. Mohu se pouze domnívat, že zvýšený puls jakožto průvodní znak úzkosti bude zřejmě mít nějaký vliv na urychlení trávení. Nebo se snad zvyšuje i střevní peristaltika? K tomu, abychom mohli věci používat, nemusíme nutně vědět, jak fungují. Schválně se přihlaste, kdo z těch, kteří čtou můj příběh, detailně ví, jak pracují jednotlivé součástky počítače?

Pokud tedy nejste silně labilní, doporučuju naordinovat alespoň jeden horor či thriller denně podle následujícího doporučení. Filmy, které vám pocuchají víc nervy než žaludek, si dopřejte po jídle, nejlépe večer. Dostaví-li se potíže spánkem, zkuste si pro příště dát před usnutím ještě jednu odlehčenou komedii. Naopak filmy, kde teče krev proudem a více vás to znechutí, než postraší, si dejte před jídlem - ona vás ta chuť rychle přejde.

A pak, že se nedá hubnout u televize, že? Jsem důkazem, že i toto je možné. Já se úspěšně zbavím jednoho kila během týdne. A provozuju to už měsíc. Jen mám trošku problém - dobré filmy pomalu, ale jistě docházejí. Nemáte nějaký tip?

Myslíte, že to vážně zabírá? Sledujete horory? Který si zaslouží zhlédnutí?