Ahoj Ivano.

Divokých mejdanů jsem si zrovna moc neužila - maně si vybavuji jedno opékání párků přerušené bouřkou a strašlivým lijákem, kdy jsme všichni (v počtu 8 kusů) skončili v garsonce jednoho z nás, promoklí na kost, takže z táboráku se stal poměrně veselý pyžamový večírek. :-) Je zajímavé, jak těžké je v mládeneckém obydlí najít něco na oblečení (než uschne šatstvo). Trička a košile v koupelně na hromadě (k nepoužití), jediné, čeho byl dostatek, byla pyžama vonící novotou a mýdlem, úhledně srovnaná ve skříni. Patrně proto, že je jejich šťastný majitel nepoužíval a spával... volně ložený. Ale to asi nebude tak úplně vystihovat dnešní téma, neboť myšmi jsme sice byli, ale naši rodičové na nás čekali doma, v klidu a v představách, že sedíme spořádaně kdesi kolem ohně a chystáme si večeři. Co si mysleli, když jsme se během bouřky nepřiřítili domů, rozpitvávat nebudu, v každé rodině se to řešilo jinak. :-)

Takže. Moji drazí rodiče mě nechávali samotnou doma bez obav a s důvěrou (dělo se tak hlavně o letních prázdninách). Byla jsem knihomol - jak mě ráno opustili, tak mě odpoledne našli - tedy zažranou do knihy (i když třeba už jiné než ráno), a nevnímající okolí. Co nevěděli bylo to, že jsem si ráda četla na okně. Možná pro ten pocit lehké závrati... Sotva jsem osaměla, stěhovala jsem se s knihou a malým polštářem pod záda do dokořán otevřeného okna. A tam jsem hodiny seděla a četla, občas si houpala nohou nad propastí... divím se, že to tehdy nikdo nenahlásil rodičům ani jinde. Ve výškách se čte krásně - dalším mým oblíbeným místem jsou například koruny stromů.

Ale odbočila jsem. Dnes už na okně nečtu, bydlím výš a okenní parapety máme tak úzké, že na ně neusadím ani miniaturní květináč s kytkou, natož sebe. Aspoň že  stromů je stále ještě dost. Občas nechám moje myši samotné doma a jdu si číst. :-)

zmrzlina


Děkujeme za pěkný příspěvek :)

Teda já si číst v okně, tak už jsem dole placatá :). Já totiž při čtení zapomínám, kde jsem, a volně se stěhuju po celé ploše pokoje - jsem schopna spadnout i z postele, natož z okna nebo ze stromu :).

redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama