Máte doma malého šikulu, který objevuje svět? Pak vám určitě neunikl krásný projekt „Pojďte s námi testovat edukativní sety z řady Modeluj a uč se od Play-Doh“. Jak testování dopadlo? Přinášíme vám další recenze spokojených dětí i maminek.       

logo-play.jpg                                                           

Dobrý den, moc děkuji za výhru Play-Doh MODELUJ A UČ SE. Nejvíce nadšené byly ovšem má vnoučata. Vnuk Jaroušek vyrobil nádhernou loď TITANIC, kde mohl tvořítky vyrobit i vlny na moři. Potom plachetnici, pizzu, houby, donut...
Vnučka Štěpánka tvořila cukroví, dorty a já jsem jí pomohla vytvořit panenku, na kterou vyráběla oblečení a dokonce i botičky. Děti nechtěly své výtvory rozdělat, tak jsem jim musela dokoupit další náplně Play-Doh.
Výtvory jim sice ztvrdly, ale vystavily si je na ukázku kamarádům, které to taky moc bavilo. Ještě jednou moc děkuji za výhru, se kterou se děti nenudí. Rodiče jim ještě dokoupili sadu zubař a zřejmě nezůstane jen u jedné.
Dana L.

kamen1.jpg

Dobrý den, moc děkujeme za testování. Sadu Textury a nástroje jsme testovaly s dcerami 3 a 4 roky za deštivých podzimních dnů. Holky skolila nemoc a bylo třeba je udržet alespoň trochu v klidu, k čemuž se práce s modelínou výborně hodí. Nachystala jsem tedy sadu Textury a nástroje jako překvapení a bylo to překvapení opravdu zdařilé. S Play-Doh modelínou již zkušenosti máme a je naší oblíbenou, protože se s ní výborně pracuje. 6 kelímků barev si dcery nejprve rozdělily, při skládání obrázků je však opět daly na jednu hromadu. Nejvíce je nejprve bavilo zkoušet jednotlivé nástroje a to konkrétně válečky a pak „houbičky“ se vzory. S nůžkami byla práce pro starší dceru už obtížnější, jsou poměrně maličké. Raději tak využila nůžky ze starších sad. Dcery však velmi ocenily šablony, podle nichž mohly vytvářet obrázky a též se o to snažily. Nejoblíbenější pak byla loď a dotváření pozadí k loďce. Očekávala jsem pak více zájmu o oblékání panáčka, to ale zatím bylo na dcery poměrně těžké. Mimo šablon pak pekly různé vzorované koláče, potrénovaly jsme barvy i různé tvary. S modelínou jsme si užily hodně zábavy, určitě se nejednalo o naši poslední sadu, děkujeme za testování.
Jitka K.

kamen3.jpg

Dobrý den, dostala jsem možnost testovat se svým skoro čtyřletým vnoučkem Marečkem edukativní sety z řady Modeluj a uč se od Play-Doh. Děkuji za vnoučka i za sebe. Strávili jsme hezké odpoledne a určitě nebylo poslední. Testovali jsme barvy - tvary. Už první reakce Marečka, když viděl krabici, jasně nasvědčovala, že se pobavíme. Nedočkavě vytahoval oboustranné podložky a vykrajovátka, kelímky a váleček. Já jsem měla zpočátku dost obavy. Vzpomínka na upatlaný stůl a ruce mých dcer, když tvořily s plastelínou, mě dost lekala. Jenže tohle je o něčem jiném.

Mareček obratně rozvaloval barevnou hmotu a vykrajoval podle tvarů, podle barev, podle velikostí. Šlo mu to napoprvé úplně perfektně. Přidala jsem mu má stará vykrajovátka na cukroví, ale ty z krabice prý jsou lepší. Když si dost vyhrál, pečlivě hmotu vracel do kelímků, aby měl na zítra. Takže super zábava, která i pomáhá v procvičování jemné motoriky, rozlišování tvarů, barev a velikostí. Určitě by si vyhrály i starší děti a hlavně holčičky.
LudPa

kamen-ludpa.jpg

Vyhráli jsme sadu čísla a počítání a naše dva caparty to moc bavilo, synovy (2 roky) nejvíce vyhovovala razítka, a dcera (5 let) nejvíce tvarovala zvířátka a i čísla, takže pro nás to byl velký úspěch, že se chtěla učit „psát“ čísla:) se sadou jsme moc spokojení, moc děkujeme.
Pešková

Pěkný den do redakce, jako první bych vám ráda poděkovala za možnost testovat Play-Doh Modeluj a uč se. Tyto modelíny znám, již je kupuji svému třetímu dítku. Nejraději vytváříme z modelíny v podzimním a zimním období, kdy je venku ošklivé počasí a brzy tma. Hlavně to děti na dlouhou dobu zabaví a nekoukají na televizi. Ráda se modelování účastním, protože mi vždy mile překvapí dětská fantazie a pohled na svět očima dětí. Některé výrobky jsou tak povedené, že je necháme na poličce, jiné děti poctivě vrátí do krabiček zpět, aby modelína neztvrdla. I když se nám to občas stane, stačí pár kapek vody a pořádně modelínu promačkat a je zase opět super. Na testování jsem měla Čísla a počítání a má pětiletá dcera se moc ráda učila počítat, k čemuž jsem jí do této doby nepřemluvila. Modelovala si číslice, razítkovala a snažila se vymodelované číslice sčítat. Moc se mi tato řada líbí a už jsem pořídila i Písmena a jazyk. Play-Doh budeme určitě pořizovat i nadále. Děkuji za možnost testování této řady.
Petra T.

Nechte se inspirovat celou řadou Modeluj a uč se od Play-Doh!

Testované Edukativní sety Play-Doh, jsou také správným pomocníkem pro přípravu dítěte do školy. Play-Doh pomáhá rozvíjet kreativní myšlení hravou formou a podporuje rozvoj motoriky. Díky kvalitám, získalo Play-Doh doporučení České pedagogické komory jako pomůcky vhodné pro předškolní výuku a rozvoj jemné motoriky v mateřských školkách.
Práce s modelínou Play-Doh je pro malé dětské ručičky snadná, lehce se zpracovává a má krásné výrazné barvy. Svým složením je Play-Doh bezpečné (vyrobeno převážně z pšenice, vody a soli), na vzduchu do druhého dne ztvrdne. Lehce zaschlou nebo popraskanou modelínu oživíte přidáním kapky vody a důkladným propracováním. Uchovávejte v pečlivě uzavřeném kelímku, aby vám Play-Doh hmota co nejdéle vydržela.

Play-Doh je vhodné pro děti již od 2 let. Sety jsou lokalizované do češtiny a slovenštiny. 

Testované sady

Play-Doh Barvy & tvary
Pomocí Play-Doh sady Barvy & Tvary podpoříte rozvoj vašeho dítěte a hravě se tak naučí základní tvary a barvy. Buďte kreativní a vytvořte si vlastní Play-Doh školičku. S průvodcem a hracími podložkami uvnitř balení to bude zábava. Porovnávejte barvy a tvary s pracovní podložkou, vytvářejte nové objekty nebo rozlišujte velikosti. Než se nadějete, vaše děti budou připravené do první třídy! Balení obsahuje 8 malých kelímků modelíny, 2 oboustranné podložky, váleček a 8 oboustranných formiček různých tvarů (pro vykrojení menšího i většího tvaru) a praktický a manuál s tipy pro rodiče.

barvy-a-tvara.jpg

Play-Doh Čísla & Počítání
Učte své děti čísla a počty zajímavým a kreativním způsobem s novým naučným setem od Play-Doh. Nejsnadněji se děti naučí počítat, když na čísla a na matematické operace vidí a mohou si je osahat. S hravým setem Play-Doh můžete rozvíjet jejich senzomotorický vývoj, vizuální představivost a vysvětlit jim základní číselné koncepty. Balení obsahuje 3 standardní kelímky modelíny Play-Doh, 8 různých razítek, 2 oboustranné podložky, 10 hracích karet s čísly a obrázky. V balení najdete praktický manuál s tipy pro rodiče.

cisla.jpg

Play-Doh Textury & Nástroje
Zábavný, a přesto vzdělávací hrací set od Play-Doh přináší spoustu skvělých nápadů, jak naučit děti rozeznávat různé textury a barvy. Podpořte rozvoj představivosti a jemné motoriky svých ratolestí. Sada rozvíjí schopnost rozeznávat rozdíly, tvořit vlastní příběhy a zlepšuje tak vyjadřovací schopnosti. Balení obsahuje 6 standardních kelímků modelíny Play-Doh, 3 válečky s různými texturami, 3 rozdílná razítka, nůžky na modelínu, stylus (pero), 2 řezačky a 3 oboustranné hrací podložky a manuál s tipy pro rodiče.

textury.jpg

Play-Doh Písmena  & Jazyk
Podpořte své ratolesti v předškolním vzdělání zábavným a kreativním způsobem! S novou písmenkovou hrací sadou Play-Doh pro děti od 2 let mohou malí průzkumníci objevovat základy abecedy a čtení hravou formou.  S Play-Doh modelovací hmotou a abecedou vytlačovátek bude čtení i psaní hračka! Balení obsahuje 26 vytlačovátek s písmenky celé abecedy, váleček, tužka na psaní do modelíny, 2 oboustranné podložky s abecedou a obrázky ke každému písmenku, 6 kelímků modelíny Play-Doh, příručku Play-Doh Písmena  & Jazyk.

pismena.jpg

Jak si s Play -Doh Písmena & Jazyk hrát:
Válečkem uválejte placku z modelíny a dítě ji pak může použít pro první pokusy psaní svého jména speciální tužkou pro modelínu.
Můžete rovněž vymodelovat pár písmenek a postupně z nich skládat krátká slova nebo učit děti rozdíly mezi velkými a malými písmenky v jejich jméně. 
Použijte rovněž speciální podložku, která může posloužit jako první knížka abecedy. Každé písmenko má u sebe obrázek, slovo začínající tímto písmenem a prostor pro modelínu pro první pokusy psaní daného písmenka.
V balení naleznete i praktickou příručku, která obsahuje plno zábavných nápadů a her pro předškolní přípravu vašich dětí.
Všechny sady jsou v českém i slovenském jazyce.

Co je to Play-Doh:

  • barevná modelovací hmota, která je přínosem pro rozumový a emoční růst dítěte
  • je zdravotně nezávádná hmota z pšenice, takže i při požití nehrozí nebezpečí
  • rozšiřuje slovní zásobu a komunikační schopnosti
  • rozvíjí sílu rukou a prstů a motorické dovednosti dítěte
  • podporuje kreativitu, rozvíjí představivost a kritické myšlení
  • je vysoce praktická- při kontaktu s koberecem, ji necháte jednoduše zaschnout a pak ji odloupnete

Naše články