Přinášíme další recenzi knihy, dle vlastního výběru našich čtenářek. Jak hodnotí knihu Velká cesta Armanda de Pottera od Joanny Scottové?

kniha

Knihovna

Velká cesta Armanda de Pottera

Jedná se o příběh zahalen tajemstvím ze začátku minulého století. Turistický průvodce a amatérský sběratel starožitností jménem Armand de Potter se záhadně ztratí u pobřeží Řecka. Tělo se nenajde a jeho manželka Aimée si začne sama vše dávat dohromady, co se týče jejich společného života. Pomocí dopisů a deníkových zápisků přijde na to, že vše nebylo vždy tak, jak Armand tvrdil a že manžel nebyl zdaleka tím, čím se zdál být. Linie příběhu přeskakuje do různých časových období. Kniha je pro ty, kteří mají rádi napětí, tajemství, ale i cestování a poklidné tempo dané doby. Kniha se mi líbila, protože po smršti krimi thrillerů je čas na klidnější zamyšlení a rozjímání.

Vlahy

Velká cesta Armanda de Pottera

S potěšením mohu konstatovat, že tento román s detektivní zápletkou dokázal být čtivý a naučný, ačkoliv prolíná obory, jež nikdy nebyly středem mého zájmu, tedy s výjimkou cestování. Scottová dokázala vytvořit zvláštní příběh spletený s historickými prvky, s obtížným získáváním antikvit, a to na pozadí ilegálního obchodu. Oceňuji originalitu a důvtip, se kterým autorka dokáže pracovat. Nejedná se o další tuctový román, ale o vskutku brilantní a krásné dílo. Dostane vás totiž do úplně jiného světa.

 

Velká cesta Armanda de Pottera - Joanna Scottová

Tajuplný příběh z luxusní cestovní kanceláře na přelomu století. V roce 1905 se turistický průvodce a amatérský sběratel starožitností jménem Armand de Potter záhadně ztratí u pobřeží Řecka. Tělo se nikdy nenajde a jeho ženě Aimée nezbývá, než aby se sama postarala o jeho záležitosti. Když však začne kousek po kousku dávat dohromady skládačku jeho života, uvědomí si, že všechno nebylo vždy tak, jak Armand tvrdil. Jejich příběh, prosycený detaily z dopisů a deníkových zápisků, se klikatí vpřed i vzad v čase a odkrývá ztracený svět falešných totožností, ilegálních sítí obchodu se starožitnostmi a rovněž to, že manžel nebyl tím, čím se zdál být. Děj knihy, vyprávěný s mistrnou lehkostí, je příběhem stejně tak velkolepým, jako byl turistický průvodce v jeho středu. Joanna Scottová, čerpající z teprve nedávno objevených dokumentů, nevtíravě poukazuje na historický základ děje a rozvíjí nanejvýš zajímavou detektivní zápletku.

Více informací na www.kniha.cz

Čtěte také:

Reklama