Přinášíme další recenzi knihy, dle vlastního výběru našich čtenářek. Jak hodnotí dětskou kuchařku Tak chutná duha?

kniha

Crazycross

Tak chutná duha

Kniha je určena malým kuchtíkům. Obsahuje 20 receptů z ovoce a zeleniny, rozdělených podle barev duhy, které připravují jednotlivé týmy –  zelený, červený, fialový, žlutý a oranžový. 

Kromě vyobrazených druhů ovoce a zeleniny je zde popis, co konkrétní ovoce, či zelenina obsahuje a proč je tedy dobré ji jíst, jak zpracovat jednotlivé suroviny (např. jak nakrájet cibuli, papriku, brokolici a jiné). Knížka je velice hezky graficky vyvedena, s pracovními postupy, podle kterých zvládne jídlo připravit prakticky každý malý kuchtík.

Pokud vaše dítě odmítá jíst zeleninu či ovoce, pak tuto knihu vřele doporučuji.  Už jenom při pohledu na obrázky se člověku sbíhají sliny. Z receptů z této knihy mě zaujal recept na citronový koláč s polevou, na dýňovou polévku či nanuky z manga a kokosu.  Takže směle a s chutí do vaření.

Gituska

Tak chutná duha

Krásná barevná kuchařka pro děti, které rádi zkouší sami vařit a překvapují svoje rodiče a kamarády vlastnoručně uvařenými dobrůtkami. Kniha obsahuje přes 20 receptů na ovocné a zeleninové pokrmy, které jsou barevně rozdělené a tak děti postupně uvaří pokrmy ze žluté, červené, zelené, a dalších barev, až postupně vytvoří celou duhu.

Moc se nám líbilo, že celou knihou provázejí veselé kreslené postavičky ovoce a zeleniny, jasné instrukce k přípravě pokrmů a také velké množství barevných fotografií, při jejichž prohlížení se nám doma sbíhaly sliny. Kniha pomůže zábavnou formou naučit děti jíst ovoce a zeleninu a nabízí pokrmy, jak na teplé tak studené pokrmy, nápoje a také sladké dobrůtky jako je třeba zmrzlina.

Dcera si knihu zamilovala a už vyzkoušela některé recepty, které nám všem moc chutnaly, takže knihu můžeme jenom doporučit.

 

Tak chutná duha

Pro malé kuchtíky – více než 20 receptů na dobroty z ovoce a zeleniny Dopřejte dětem vyzkoušet si, jestli je vaření jejich parketa, a hravou formou je naučte jíst a zamilovat si ovoce a zeleninu. Tahle barevná kuchařka pro děti obsahuje více než 20 receptů, jejichž hlavními hrdiny jsou různé druhy ovoce a zeleniny. Dobroty, na které se vám budou sbíhat sliny, jsou v ní poutavě rozděleny do skupin podle barev, děti tak v rámci přípravy ochutnají zelenou, červenou, žlutou či fialovou, až nakonec sní „celou duhu“. Při přípravě jednotlivých pokrmů kuchtíkům pomohou jasné instrukce doplněné názornými fotografiemi a celou knihou je budou svými legračními komentáři provázet kreslené postavičky ovoce a zeleniny, které je poučí o tom, proč je důležité je jíst, v čem konkrétně nám zelenina a ovoce prospívají a jestli je lepší jíst je syrové, nebo vařené. Některá jídla zahřejí, jiná osvěží, nebudou chybět ani nápoje a hlavně – dětmi tolik zbožňovaná zmrzlina.

Více informací na www.kniha.cz

Čtěte také:

Reklama