sipeji


Tajná válka Coco Chanel
Knihu jsme přečetla jedním dechem, opět potvrdila moje životní motto, že nikdo není jen černý nebo bílý, dobrý nebo špatný a to, že láska nedělá rozdíly. Musím přiznat, že o životě návrhářky jsem dosud nic nevěděla, a tak jsem byla velmi překvapená, hlavně mě šokovalo to, že byla špionkou nacistů. Ale díky knize jsem pochopila její důvody. Byla to dáma každým coulem a vždy si tuto image dokázala uchovat. Moc mě zaujal popis života v Paříži během osvobození. Jsem ráda, že jsme měla možnost knihu přečíst a zcela tak změnit pohled na Coco Chanel, půjčila jsem ji i kolegyni, která ji právě čte, a tak spolu denně diskutujeme.

Vendááá


Tajná válka Coco Chanel
Kniha Tajná válka Coco Chanel není klasickým životopisem. Pokud se do knihy pustíte, je dobré návrhářčin životopis a historii tehdejší doby zhruba znát, jinak je možné, že se v knize budete ztrácet. Kniha Coco nijak neoslavuje, ale ani neočerňuje. Je psaná neutrálním tónem. Při čtení je dobré se věnovat jen čtení, udělat si na knihu čas. Figuruje v ní dost jmen, a pokud na čtení nejste koncentrovaní, nemusíte být pak v příběhu plně orientovaní. Kniha je čtivá, vtáhne Vás do děje tehdejší doby. Na knize oceňuji fotografie, kterých je spousta i s příslušnými popisky. Knihu můžu s čistým svědomím doporučit. Je vhodná jako dar všem ženám, které se zajímají o značku Chanel, i pro ty, které rády čtou příběhy psané životem. Je pak na každé čtenářce, jaký obrázek si po přečtení knihy o návrhářce udělá.

Tajná válka Coco Chanel - Hal Vaughan

Skandální odhalení temné části života slavné návrhářky. Gabrielle „Coco“ Chanel, první dáma haute couture, vytvořila vzhled moderní ženy. Ve dvacátých letech minulého století vydělala obrovské jmění a vybudovala módní impérium. Její život mezi lety 1941 až 1954 zůstával ovšem dlouho zahalen dohady a tajemstvím, které ani ona ani autoři jejích životopisů nikdy neobjasnili. Hal Vaughan přichází s pravdou o její válečné kolaboraci a dlouhém vztahu s německým playboyem, baronem Hansem Güntherem von Dincklage – špionem, který stál v čele vyzvědačské sítě a zodpovídal se přímo Goebbelsovi. Vaughan rekonstruuje příběh toho, jak se Chanel stala nacistickou špionkou, jak po skončení války unikla zatčení a skrývala se se svým milencem ve Švýcarsku. A také, jak se – i přes podezření ohledně své kolaborantské minulosti – dokázala v sedmdesáti letech vrátit do Paříže a znovu postavit na nohy ikonický módní dům Chanel.

Více informací na www.kniha.cz

Čtěte také:

Uložit

Reklama