Přinášíme další recenzi knihy, dle vlastního výběru našich čtenářek. Jak hodnotí knihu Skleněný zámek od Jeannette Walls?

kniha

Sipeji

Skleněný zámek

Od knihy jsem se jen těžko odtrhávala. Žasla jsem nad tím vším, čím hlavní hrdinka a její sourozenci kvůli svým rodičům museli projít. Nejvíce mě fascinovalo, že přesto vše stále svého otce milovala a vlastně to tak zůstalo napořád. Sama mám děti a o to více jsem prožívala, že tyto děti měly hlad, neměly tekoucí vodu a další základní potřeby k přežití. Neumím si představit, že si moje dcera ve třech letech sama ohřívá párky a další věci, to, jak přehlíželi sexuální obtěžování, opravdu často mi běhal mráz po zádech.

Obrovský obdiv mají všechny tři děti, že se postavily na vlastní nohy a žily svůj život, normální život, o kterém celé dětství snily. Dávno přestaly věřit otci, že jim postaví skleněný zámek......

Knihu mohu skutečně jen doporučit, pochopila jsem díky ní, že spousta věcí není samozřejmá a začala jsem svoje děti hýčkat snad ještě víc, neboť jsem si znovu uvědomila, jak moc křehká je jejich duše.

Knihovna

Skleněný zámek 

Velmi citlivě a empaticky je napsán tento životopisný americký rodinný příběh. Je psán očima dcery, která velmi miluje své rodiče a má i o ně strach. Příběh je zasazen do 60. let a její rodiče jsou spíš bohémové, se kterými není nic jisté, ale taky není nuda. Tato kniha je bestsellerem a můžeme se těšit na film s hvězdným obsazením dle této předlohy. Kniha je svými 270 stranami akorát obsáhlá. Vřele doporučuji těm, kteří mají rádi Ameriku, rodinu, dětské vzpomínky a 60.léta.

 

Skleněný zámek - Jeannette Walls

Brutální jízda praštěné rodiny Amerikou Příběh čtyř dětí, které vyrůstají v nekonformní rodině v USA 60. let - otec, pokud je střízlivý, učí děti fyziku, geologii, ale hlavně umí skvěle vyprávět neuvěřitelné příběhy a podněcuje jejich fantazii. Někdy však vykradl samoobsluhu a pár dnů sedoma neukázal. Matka, umělkyně, která namísto toho, aby 15 minut svého času obětovala na přípravu jídla, raději jde namalovat obraz. Proto se děti musí protloukat životem samy. Tento životopisný příběh ale vyniká tím, jak autorka líčí své rodiče s nesmírnou láskoua pochopením, přestože celé dětství prožila v chudobě a úzkostech, co s nimi bude. Ne náhodou se kniha po svém vydání držela tři roky na nejvyšších příčkách bestsellerových žebříčků New York Times a nyní se začíná natáčet podle tohoto příběhu film s Woodym Harelsonem, Naomi Watts a oscarovou Brie Larsson.

Více informací na www.kniha.cz

Čtěte také:

Reklama