Přinášíme další recenzi knihy, dle vlastního výběru našich čtenářek. Jak hodnotí knihu Sedm minus jedna od Arne Dahl.

kniha

Vendááá

Knihu Sedm minus jedna mohu jedině doporučit. Kdo má rád krimi a napětí, litovat rozhodně nebude. Kniha je čtivá, napínavá, vtáhne čtenáře do děje. Hlavní postavou je policista Sam. Je to sympaťák, který se při řešení případu navrací vzpomínkami na své mládí a chtě nechtě minulost jej dohání. Jedná se o vyšetřování zmizení 15leté dívky. Nakonec vyšetřování získá úplně jiné rozměry. Ztracená dívka není první ztracenou 15letou dívkou. Je více než jasné, že vyšetřování nebude patřit mezi nejsnadnější. Na scéně se objeví podezřelá žena, ze které se s velkým překvapením vyklube policistka tajné služby Molly. Molly zjistí, že se Samem mají společnou minulost, a že zřejmě znají hledaného únosce/vraha. Jejich teoriím by ovšem jen tak nikdo neuvěřil, proto se rozhodnou pátrat na vlastní pěst. Děj je plný odhalení a zlomových situací. Únosce/vrah se najde, vše dopadne zdá se dobře. Ale stále ve vzduchu visí jeden otazník. Jedna část příběhu zůstává nerozluštěna. Čtenář je napnutý až do konce, kdy i pochopí název knihy.

 

gituska

Skvěle napsaná kriminálka od skandinávského autora, která vás zaujme již od první strany a udrží vás v napětí až do konce. Hlavní postavu představuje kriminální komisař Sam Berger a jeho kolegyně Molly Blomová, společně řeší případ, při kterém tuhne krev v žilách.

Příběh vypráví o sériovém vrahovi, který má na svědomí unesené ztracené 15leté dívky, které mizí na různých místech celého Švédska. Nikdo z nadřízených mu, ale nevěří, natož to, že by pachatelem mohla být žena, a tak se pouští do pátrání sám. Při jedné dramatické situaci se setká s tajnou agentkou Molly a spolu potom pracují na těchto případech. Navíc oba mají tajemství z minulosti, které se prolíná celou knihou a úzce souvisí s vyšetřovanými případy. Kniha se vrací vzpomínkami do drsných dětských let hlavního hrdiny a ukazuje nám jeho období v minulosti. Kdo za tím stojí a jak kniha dopadne, nebudu vyzrazovat, protože závěr je velmi překvapivý a opravdu jsem knihu musela přečíst na jeden zátah, jak byla napínavá, bohužel kniha má otevřený konec takže si musíme počkat na další díly.

 

Eliana

Jedna z nejlepších severských krimi, která je velmi čtivá a nutila mne přečíst si ji na jeden zátah. Rafinované zápletky a napětí i spekulace, to vše prožíváme s hlavním hrdinou kriminalistou Samem Bergerem, který zrovna nemiluje autority a celkem nerad používá obvyklé postupy při vyšetřování sériových vražd mladých dívek. Na chvíli se i sám stane podezřelým, a když se na případu prokáže i přítomnost tajných služeb, získá neocenitelnou parťačku. Možná nejsou všechny konce dobré, možná věci nejsou tak, jak vypadají, ale to je to, co dává severské krimi na opravdovosti!

 

knihovna

Kniha je velmi napínavá, plná nečekaných zvratů a je i zajímavá z psychologického hlediska. Napsal ji nejprodávanější skandinávský autor a zahájil s ní novou kriminální sérii. V románu se jedná o zmizení mladé ženy, které souvisí s předchozími případy ztracených žen. Případ vyšetřují kriminální komisař Sam Berger a vyšetřovatelka Molly Blomová. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a těším se na další novinku z této nové Dahlovy série.

 

betkova

Arne Dahl ve své zatím posledním díle načíná novou detektivní sérii s novými hlavními hrdiny. Oproti předcházejícím knihám je najednou drsnější a dynamičtější. Začtete se a nemůžete se odtrhnout. Nádherný nápad, kdy se z podezřelého stává vyšetřovatel a z vyšetřovatele podezřelý. Jste zmateni a netušíte, kde je pravda. Vynikající detektivka, jedna z nejlepších, co jsem kdy četla, říkáte si. Jsem na stopadesáté stránce, co bude dál? Ale bohužel dál už není nic.  Tedy nic, čemu byste uvěřili. Najednou jsou tu tajné služby, mezinárodní terorismus, forenzní tým nechává na místech činu důkazy, aby je posléze hlavní hrdina mohl najít, jedna náhoda střídá druhou a do té doby téměř geniální pachatel se začne chovat jako hlupák. Kdyby román Sedm mínus jedna měl polovinu stránek a končil opravdu v tom vrcholu kolem stopadesáté stránky, dala bych mu asi plný počet bodů. Pokud vám nevadí určitá nelogičnost, spoléhání na náhody a intriky tajných služeb, budete asi spokojeni. I přes uvedené výhrady však patří tato detektivka k tomu lepšímu, co u nás vychází.

 

Sedm minus jedna - Arne Dahl

Nejprodávanější skandinávský autor v nové sérii Když objeví krvavé skvrny ve sklepení, je si kriminální komisař Sam Berger jistý: neobjasněné zmizení mladé ženy má spojitost s předchozími případy ztracených žen. Ale neví, kde začít. Navíc je jediný, kdo má tušení, že na vině je sériový vrah. Ostatní kolegové se mu jen vysmívají. Allan, jeho šéf, má pramalé pochopení pro Bergerovy riskantní sóloakce. Jednoho dne Sam Berger objeví stopy, které jej zavedou do opuštěného starého hausbótu, kde jej přepadnou staré vzpomínky. Hluboko v Bergerově minulosti se skrývá něco, co jeho samého spojuje s brutálním zločinem. Něco, co celou dobu vypadalo, že nemá žádný smysl… Sedm minus jedna je začátek nové kriminální série, v jejímž středu stojí duo vyšetřovatelů Sam Berger a Molly Blomová - psychologie rafinovaný, plný náhlých zvratů a neskutečně napínavý. Arne Dahl ve skvělé formě!

Více informací na www.kniha.cz

Čtěte také:

Reklama