„Velikonoční svátky mám moc ráda. Tentokrát si chceme užít přírodu - a proto pojedeme do Beskyd na Čeladnou a uděláme něco pro své zdraví“, píše čtenářka Ula. A my děkujeme za dobrý tip na výlet a také ze pěkné velikonoční fotografie.

Milá redakce,
Velikonoční svátky mám moc ráda, protože to konečně vždy ohlašuje jaro a ukončuje studenou zimu. Je pravda, že tento rok jsou svátky později, o to více si člověk vychutná sluníčko a pohodu...
Já jsem s dětmi již nazdobila byt, chodíme i do kulturního centra, kde se vyrábí velikonoční zajíčci, ovečky, barví se vajíčka... má to tu správnou atmosféru. Letos vynecháme po delší době skanzen v Rožnově pod Radhoštěm. Má to své kouzlo, člověk se dostane na chvíli myšlenkami i do jiné doby, vždy se na to těším, ale tentokrát si chceme užít přírodu - a proto pojedeme do Beskyd na Čeladnou a uděláme něco pro své zdraví, hlavně pro plíce... na Čeladné je vždy krásně a i děti budou spokojené.

lucinka

Když si tak vzpomenu ale na své Velikonoce v dospívání, neměla jsem je ráda. Přišly mi ty svátky trapné. Bydleli jsme v paneláku. Čekala jsem, jestli někdo přijde a už jsem se těšila, až bude 12 h a bude klid. Určitě jste to taky tak někteří v pubertě měli. Jednou se stalo, že k nám zavítali mí spolužáci a my měli zrovna položený nový koberec v předsíni. Když jsem jim chtěla otevřít, koberec se shrnul a dveře nešly otevřít. Milí koledníci třískali na dveře, já bojovala s kobercem, nešlo to. Jen trochu se dveře pootevřeli, oni hned strkaly pomlázky dovnitř, ale na šupačku nedošlo... Odešli tentokrát s prázdnou a byli naštvaní, že jsem si kobercovou story vymyslela...
Když jsem už byla na prahu dospívání, přišli dva kamarádi na kafe... udělali jsme si pěkné dopoledne a při odchodu otevřeli dveře od koupelny a hodili mě do vany, kde naše máma měla namočené taťkovy monterky z práce - samozřejmě s práškem. Ledová voda taky nebyla zrovna příjemná... ale neodmarodila jsem to a dneska na to s úsměvem vzpomínám. Naše máma byla celou tu dobu zamčená v ložnici a čekala, až odejdou. Mazec.

Posílám fotky z velikonočních trhů a přeji všem krásné svátky plné sluníčka, pohody, dobrého jídla a radosti ze života.

Ula

foto

vyzdoba

velikonoce

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

 

Dnes posíláte příspěvky na téma: Jaký máte vztah k Velikonocům?

Všude kolem nás vládne už po nějaký čas velikonoční nálada. Pro někoho příjemná, pro jiné stresující. V každé rodině panují jiné tradice, jiné zvyklosti..., a v některé třeba i žádné.

Vztah k Velikonocům (stejně jako třeba i k Vánocům) si přinášíme už od dětství. A stejně tak i naše děti si pak tento vztah ponesou dál ve svém životě.

Není jednoduché vymyslet originální téma v souvislosti se svátky, které se rok co rok opakují. Na druhou stranu jsou rok co rok originálnější vaše příběhy a názory. Těšíme se na ně, stejně jako na blížící se Velikonoce.

Napište nám o svém vztahu k velikonočním svátkům, o tom jak a s kým je prožíváte, zda dodržujete rodinné tradice či nikoliv, zda už máte vymeteny pavučinky, zda už máte nazdobeno a nebo za sebou zamknete dveře a ujedete pryč.

Příspěvky posílejte na redakční e-mail redakce@zena-in.cz

Ten nejlepší odměníme krásnou „jarní“ knihou“ - Velká kniha o bylinkách

kniha

 

Reklama