Bakterie, plísně a další mikroorganismy jsou důvodem, proč můžete i po vyprání z prádla cítit lehký zápach a zároveň mohou být příčinou různých chorob. Proto jsme v rámci našeho tématu praní uvítali testování novinky Sanytol dezinfekce na prádlo.
5bf68491b2315obrazek.png

Do testování se zapojila naše redakce, 50 čtenářek a také spřátelené bloggerky.

Jaké jsou první recenze od čtenářek? Přečtěte si jejich zkušenosti:

Marian R.

5bf683ee5ac6fobrazek.pngO dezinfekci na prádlo jsem slyšel poprvé a dokonce i moje mamka, proto mi Sanytol s radostí otestovala. Hned minulý víkend bylo u nás velké prádlo - především 2 pračky povlečení a bytového textilu a nakonec i běžné prádlo… Dočetli jsme se, že zahubí 99,9 % mikrobů, bakterií a plísní, dezinfikuje dokonce i při 30°C, je na všechny textilie - bílé i barevné, neobsahuje chlór a neodbarvuje textilie, je hypoalergenní, proto je vhodný i pro osoby s citlivou pokožkou a je dermatologicky testován. Používá se jako aviváž. Vyndali jsme z pračky svěže vonící prádlo, vonící lépe než všechny aviváže a nakonec jsme do vypuštěné vody z pračky namočili hadry na podlahu. Určitě si tento prostředek koupíme, hlavně po chřipkové epidemii je dobré tento prostředek použít nebo na propocené, zavánějící trička a pracovní košile.

Gražyna M.

Pracuji jako zdravotní sestra v domácí péči a moje oblečení je bohužel neustále v kontaktu s baktériemi. Proto jsem vděčná, že již nemusím přidávat ocet k pracímu prášku, jak jsem doposud dělala, ale prádlo po použití Sanytolu příjemně voní, je měkké a navíc vydesinfikované.

Jana K.

Sanytol jsem použila jak na prádlo typu ručníky, utěrky, tak na běžné prádlo. Vůně Sanytolu je celkem příjemná a nevtíravá (hned po vyprání je cítit víc, ale vyprchá to). Někdy mívám pocit, že je cítit pračka[MV1]  po vyprání, ale u Sanytolu jsem zápach neregistrovala (ovšem ze tří vyprání nemůžu moc soudit). Líbí se mi ten pocit větší čistoty prádla, když vím, že jsem použila dezinfekci.

Viktorie Z.

Přípravek jsem použila na mix prádla, tzn. dětské prádlo, funkční prádlo a spodní prádlo. Je pro mě velmi důležité přidat do praní desinfekci, líbí se mi, že účinné složení Sanytolu pozabíjí 99,9 % mikrobů, bakterií a plísní. Určitě si tento produkt v budoucnu koupím. Prádlo bylo po vyprání skutečně čisté a voňavé.

Josef K.

Přípravek jsem přidal do praní sportovního oblečení, protože je to funkční oblečení, nedoporučují ho prát na vysoké teploty, tak ho peru na 30st, maximálně 40st a tak jsem uvítal tuto možnost vyzkoušet. Následně také při praní pelíšků mých dvou kočiček a psa. Po vyprání prádlo svěže vonělo. Do budoucna uvažuji o používání, minimálně na zvířecí pelíšky a sportovní oblečení.

Jana J.

Sanytol jsem vyzkoušela na barevné, černé i bílé prádlo. Máme u nás často malá vnoučata, proto čistota a desinfekce je pro mne důležitá. S přípravkem jsem byla velice spokojená, určitě ho budu dál používat.

Věra Š.

5bf6841b272f1obrazek.pngSanytol, jako takový znám z reklam, k Sanytolu na úklid jsem už před časem dospěla na doporučení mé dcery. Jsem spokojená a používám též asi rok. O Sanytolu desinfekci prádla jsem jen četla, po výhře v ŽENA-IN jsem poštou obdržela 3 testovací dávky desinfekce Sanytol na prádlo. Přiznám, jsem už seniorka, malinko jsem i zaváhala, ale již jsem přesně dle návodu 2 balíčky použila. Prvně na klasické bílé prádlo-ručníky, utěrky, bílé spodní prádlo. Záměrně jsem snížila teplotu na 30stC, prádlo vyprané OK, hned jsem po vyndání z pračky přivoněla, měla jsem obavy, že to bude cítit nějak po dezinfekci typu SAVO, to tedy NE, příjemná lehká vůně- nevtíravá, která dává už sama pocit čistoty. Takže Sanytol šel do nádobky místo běžně používané aviváže, nezklamal mne. Druhý sáček jsem použila záměrně na tmavé prádlo-trika, tepláky, ponožky, hodnotím též OK. Mám ještě jeden balíček a ten mám v plánu na prádlo z um. vláken, na nízkou teplotu, teď už očekávám též OK výsledek. Zřejmě Sanytol do prádla budu používat dále.

Hana E.

Měla jsem tu možnost testovat Sanytol desinfekce prádla.  Velice mě překvapil, prádlo po použití je čisté, dalo by se říci čistější a skvěle voní, což je další pozitivum. Použila jsem ho na tři várky na spodní prádlo ( ponožky, kalhotky a trenky a ručníky ), druhá byla s ložním prádlem a třetí byla na dětské prádlo, tyto druhy oblečení si myslím, by měly být hygienicky čisté . Nikdy jsem do praní nepřidávala žádné desinfekce, vypadá to, že od teď budu. Sanytol si určitě pořídím.

Luboš E.

Použili jsme ho doma na spodní prádlo, tam si myslím, že je desinfekce nejdůležitější, přípravek bychom asi nepoužívali úplně u všeho prádla, ale u spodního prádla se nám to zdá hodně dobré, takže přípravek budeme kupovat, ale v omezené míře, jinak prádlo po něm i krásně vonělo, bylo příjemné na omak, sice to teď zní jako reklama na vložky, ale měli jsme po přidání přípravku a jeho použití, pocit čistoty a bezpečí.

Iva T.

Bezva na praní ponožek, zvířecích pelíšků, hadrů na podlahu, utěrek. Tchýně používá na praní prostěradel u velmi nemocného tchána, potahů gauče a ložního prádla.

Klára K.

Já musím říci, že jsem konečně našla přípravek, po kterém zmizely pachy z pračky! Takže děkuji a budu si Sanytol pro praní dále kupovat!

Přečtěte si naše další články:

Nový prostředek Sanytol dezinfekce na prádlo

  • Odstraní příčinu zápachu
  • Odstraňuje 99,9% bakterií, virů a plísní
  • Zanechává svěží vůni

Bakterie a plísně vyskytující se v prádle a oblečení jsou zdrojem zápachu a mohou přenášet nemoci nebo způsobit podráždění kůže. SANYTOL vyvinul dezinfekci na prádlo, která ničí bakterie, plísně, viry při všech teplotách.

Na jaké textilie můžete Sanytol dezinfekci na prádlo použít?

Je ideální pro sportovní oblečení, spodní prádlo, bytový textil (hadry na podlahu, utěrky, ručníky atd.), textil, který se dostává do kontaktu se zvířaty, ložní prádlo pacientů apod. Doporučuje se také přidávat k praní v případech infekce nebo během epidemie (chřipka, gastroenteritida…).

Jak funguje?

Zahubí 99,9 % mikrobů, bakterií a plísní. Pere a dezinfikuje dokonce i při 30°C a to všechny textilie, jak bílé, tak barevné. O barvu se bát nemusíte, neobsahuje chlór a neodbarvuje textilie. Proto zůstanou vaše barvy stejně výrazné jako před praním. Můžete jej používat pro praní v pračce stejně, jako pro ruční praní. Sanytol dezinfekce na prádlo je navíc hypoalergenní, proto je vhodný i pro osoby s citlivou pokožkou a je dermatologicky testován.
5bf684304e8ecobrazek.png

Doporučení: Biocidní přípravek používejte bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku.
5bf6843ebcba8obrazek.png


Více informací a cenné rady k hygieně i k praní naleznete na SANYTOL.CZ

Reklama