Díky moderním přípravkům dnes kvalitně vyperete prádlo i na nízkou teplotu. To má ale svá rizika. Praní sice odstraní nečistoty, ale když perete při teplotě do 40°C, bakterií, plísní ani virů se jen tak nezbavíte. Proto jsme v rámci našeho tématu praní uvítali testování novinky Sanytol dezinfekce na prádlo.
5bfc065a126d7obrazek.jpg

Trápí vás zápach pračky?
Bakterie, plísně a další mikroorganismy jsou důvodem, proč můžete i po vyprání z prádla cítit lehký zápach a zároveň mohou být příčinou různých chorob. I s tím vám může pomoci Sanytol dezinfekce na prádlo.

Do testování se zapojila naše redakce, 50 čtenářek a také spřátelené bloggerky.

Jaké jsou první recenze od čtenářek? To si můžete přečíst v již uveřejněném článku ZDE

Jaké jsou další zkušenosti testerek?

Olly:
Byla jsem ráda, že jsem mohla testovat Sanytol desinfekce na prádlo. Přípravek mě přesvědčil svými vlastnostmi, že si jej budu nadále kupovat. Použila jsem ho zatím na běžné prádlo a na povlečení. Prádlo a také koupelna krásně voněly. Pokud budu používat Sanytol dezinfekci na prádlo i nadále, přestane zavánět i pračka, která byla poslední dobou trochu cítit i když ji po každém praní nechávám větrat a otírám dosucha i gumové těsnění. Třetí balení použiji na vyprání povlečení po nemoci, protože se momentálně potýkáme s virózou. Věřím, že povlečení bude bez mikrobů a bakterií i když jej nebudu prát na vysokou teplotu, jak jsem dělala doposud.
wewera
Použila jsem tento přípravek při praní spodního prádla a ručníků. Kvůli mým zdravotním problémům je pro mě velice důležité, aby spodní prádlo bylo co nejvíce zbaveno virů a bakterií. Tento prostředek mi vyhovuje a budu ho i nadále používat.
Alča70
5bfc0662b59f4obrazek.jpgDezinfekce na prádlo jsem nepoužívala, takže jsem ráda, že jsem se mohla zúčastnit testování a vyzkoušet Na této dezinfekci se mi líbí, že účinkuje za každé teploty, neobsahuje chlor, použila jsem ho na ložní prádlo a ručníky... pocit že je prádlo zbavené bakterií a voní je fajn Můžu jen doporučit.
Míla M.
Jsem ráda, že jsem se seznámila s přípravkem Sanytol dezinfekce na prádlo. Mrzí mne, že jsem ho neobjevila dřív. Myslím, že je to super přípravek, pokud zničí všechny bakterie a jiné neplechy, které jsou v prádle. Je pravda, že se praním na nízké teploty některé bakterie nezničí. Proto mám teď opravdu dobrý pocit, že je prádlo čisté nejen vypráním, ale ještě vydezinfikované. Určitě si ho budu kupovat.
Matali
Vyzkoušela jsem Sanytol na dětské, mám batole a děti 10 a 13 let na spodní prádlo a ponožky a musím říct, že je prádlo čistější a vůně je příjemná, porozhlédnu se v obchodě, pokud cena nebude příliš vysoká začnu ho používat, přece je to smysluplnější používat než aviváž.
Jana L.
Mám doma malé děti, pejska a kočku. Když každý den neuklízím, je u nás pěkný binec. Zvířata s námi spí v posteli, máme je moc rádi. Proto jsem uvítala možnost testování a měla jsem radost, že jste mne vybrali. Tři dávky, které jsem dostala, byly během tří dnů pryč, ale protože jsem si o dezinfekci Sanytol načetla, už jsem si koupila celé balení. Uvítala bych, kdyby šlo koupit ve větším objemu. V naší domácnosti se neztratí, jsem ráda, že je prádlo čisté i bez bakterií.
Odpověď redakce: Sanytol dezinfekce na prádo je nyní i ve větším 1 litrovém balení.

Didi
Přípravek jsem prozatím použila na ložní povlečení i na klasické prádlo (bílé), a z obojího mám dobrý pocit. Lehká vůně desinfekce při přežehlení zmizela a pro praní sportovního i spodního prádla určitě má přípravek svůj význam. Vzhledem k dceřině kožním problémům myslím, že i desinfekce ložního prádla, nebo i třeba ručníků, určitě bude jen k dobru. Děkuji za možnost přípravek vyzkoušet a určitě se k němu vrátím.
Dana P.
Děkuji za možnost testování Sanytol dezinfekci na prádlo. Mám tuhle značku ráda, kupuju si sprej do kuchyně. Líbí se mi, že můžu bez obav prát i na nízké teploty, hodně peru sportovní zpocené oblečení, peru tenisky a ručníky. Pokud to nedám hned do pračky, rozhodně to nevoní. Tak jsem moc ráda, že kromě pracího cyklu projde prádlo a boty taky dezinfekcí. Je to pro mne důležité, i když peru spodní prádlo a povlečení. Přece jen v povlečení je hodně roztočů, tak mám teď lepší pocit. Přípravek jsem si i koupila, přece jen tři balíčky zmizely během týdne.
Antonio
Použil jsem na prádlo ze secondhandu, kdy je obzvlášť důležitá desinfekce oblečení, zkušenosti pozitivní, prádlo krásně vonělo, určitě budeme kupovat i v budoucnu.
Eluš
Přípravek jsem použila na praní ložního prádla při teplotě 60 stupňů, na praní tmavého prádla (trička, ponožky, tepláky) při teplotě 40 stupňů. S přípravkem jsem byla spokojena, připadalo mi, že prádlo po vyndání z pračky nebylo tak zmačkané. Jsem zvyklá používat aviváž, tak se mi zdálo, že prádlo málo voní:)). Určitě si přípravek zakoupím na praní ložního prádla a sportovního oblečení. Na webových stránkách www.sanytol.cz jsem si přečetla, že si mohu koupit i dezinfekci do obuvi, určitě si ji pořídím.
Jida
Sanytol dezinfekce na prádlo jsem použila na ložní prádlo, utěrky, ručníky. Zaujalo mne, že odstraní bakterie, viry. Určitě si produkt koupím, budu používat a doporučím.
Hana K.
Mám malé miminko, vím, že se nic nemám přehánět a dezinfikovat vše, ale když peru dětské oblečení nebo povlečení, které je poblinkané nebo pročůrané, což se někdy stane, je pro mne dezinfekce důležitá. Dříve jsem o něm nevěděla, jsem ráda, že jste mne pro testování vybrali.
Anna Klímová
Dezinfekce pro praní je pro naší rodinu důležitá. Starám se o nemocnou maminku, která se někdy pomočí, pak musím všechno převlíkat, prát povlečení, ručníky, kdo zažívá něco podobného, ví, o čem píšu. Jsem ráda, že je pak prádlo takhle snadno vydezinfikované. Sanytol jsem přidala i do praní mopů a utěrek. Jsem s ním spokojená, můžu doporučit dál.

Přečtěte si naše další články:

Nový prostředek Sanytol dezinfekce na prádlo

  • Odstraní příčinu zápachu
  • Odstraňuje 99,9% bakterií, virů a plísní
  • Zanechává svěží vůni

Bakterie a plísně vyskytující se v prádle a oblečení jsou zdrojem zápachu a mohou přenášet nemoci nebo způsobit podráždění kůže. SANYTOL vyvinul dezinfekci na prádlo, která ničí bakterie, plísně, viry při všech teplotách.

Na jaké textilie můžete Sanytol dezinfekci na prádlo použít?
Je ideální pro sportovní oblečení, spodní prádlo, bytový textil (hadry na podlahu, utěrky, ručníky atd.), textil, který se dostává do kontaktu se zvířaty, ložní prádlo pacientů apod. Doporučuje se také přidávat k praní v případech infekce nebo během epidemie (chřipka, gastroenteritida…).

Jak funguje?
Zahubí 99,9 % mikrobů, bakterií a plísní. Pere a dezinfikuje dokonce i při 30°C a to všechny textilie, jak bílé, tak barevné. O barvu se bát nemusíte, neobsahuje chlór a neodbarvuje textilie. Proto zůstanou vaše barvy stejně výrazné jako před praním. Můžete jej používat pro praní v pračce stejně, jako pro ruční praní. Sanytol dezinfekce na prádlo je navíc hypoalergenní, proto je vhodný i pro osoby s citlivou pokožkou a je dermatologicky testován.5bfc066ad9267obrazek.jpg

Doporučení: Biocidní přípravek používejte bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku.

5bfc06a85b761obrazek.jpg

Více informací a cenné rady k hygieně i k praní naleznete na SANYTOL.CZ