V našem redakčním testování, do kterého jsme přizvali i naše čtenářky, jsme se zaměřili na čističe od značky Frosch. Jistě je znáte z regálů – mají barevné obaly a logo zelené žabky. Redakční test vyšel velmi dobře, naše recenze si můžete přečíst v tomto článku ZDE 

Zajímalo nás ale, jak vidí účinek čističů a krémů Frosch naše testerky – čtenářky.

Čtenářky testovaly tyto produkty:

  • Frosch Čistící krém Citrus (EKO, 500ml)
  • Frosch Univerzální čistič Levandule (EKO, 1000ml)
  • Frosch Čistič na kuchyně s přírodní sodou (EKO, 500ml)
  • Frosch Bio Spiritus čistič skel (500ml)

Frosch Čistič vodního kamene s malinovým octem (EKO 500ml) Více najdete na Frosch-eko.cz/produkty/cistici-kremy a  Frosch-eko.cz/produkty/cistice

Do testování se zapojilo 10 čtenářek, seznamte se s 5 recenzemi, další vám představíme v následujícím článku.

Jarka

Snažím se některé věci ve své domácnosti směřovat tak, abych moc nezatěžovala životní prostředí, třídím odpad, recykluji oblečení a podobně. K tomu samozřejmě patří i šetrné a ekologické mycí a čisticí prostředky. S těmi jsem až doposud neměla moc dobré zkušenosti, byly sice ECO, ale moc nefungovaly. To se ovšem změnilo, když jsem dostala možnost vyzkoušet FROSCH. Byla jsem hodně překvapená, jak dobře se s nimi pracuje a jak dobře fungují. Podlaha je čistá a dlouho voní, koupelna a okna se jen lesknou a v kuchyni jsem vyčistila troubu i varnou desku bez problémů.Po této zkušenosti mohu ostatním jen doporučit. Moc děkuji.

Veronika

Psaní této recenze jsem nemohla začít jinak než absolutní chválou produktu Frosch Čistič na kuchyně s přírodní sodou. Ještě nikdy jsem neměla v ruce nic efektivnějšího na odstranění zapečené špíny z trouby. Polovina špíny odtekla jen, co jsem čistič nastříkala na plochu a zbytek se dal jednoduše setřít houbičkou. Zkoušela jsem mnoho jiných prostředků i samotný domácký recept soda/voda/citron a tomuto čističi se nic ani z půlky nevyrovná. Navíc je skvělé, že Frosch výrobky jsou šetrné k přírodě, lahve jsou z recyklovaného materiálu a i já, která se po použití téměř všech prostředků osypu na rukách i s rukavicemi, jsem bez rukavic neměla ani pupínek! Přikládám i pár fotek z čištění, kdy je vidět jak se špína uvolňuje už pouhým nastříkáním čističe.
Jako další z produktů bych ráda vyzdvihla čistič vodního kamene s malinovým octem, ten za čističem kuchyní se sodou zaostává jen malinko. Je také úžasný. Ostatně ani další produkty nezklamaly a výsledek odpovídá očekávání. Frosch čistící krém je díky obsahu drobných částeček vhodný na drhnutí zaschlých nečistot - jde to rychle. Frosch Bio Spiritus čistič skel čistí okna a zrcadla také na jedničku. Snad jen škoda, že univerzální čistič povrchů je levandulový. Mužská část domácnosti tuto vůni nijak extra nepreferuje. Testované produkty mě velice mile překvapily a rozhodně na troubu, vodní kámen a sklo nebudu už kupovat nic jiného.

Jana

Milá Ženo-in, děkuji za možnost vyzkoušení ekologických přípravků od firmy Frosch. Po přestěhování z města na vesnici, kde je tvrdá voda a usazování vodního kamene je na denním pořádku, jsem začala používat běžné čisticí prostředky bez ohledu na ekologii. Nevěřila jsem, že by ekologicky šetrný přípravek byl zvládl tak silný vodní kámen. Frosch Čistič vodního kamene s malinovým octem mně ale přesvědčil o opaku. Nastříkala jsem na místa, kde se usazuje vodní kámen, a po pár minutách jsem setřela houbičkou a opravdu bylo vše opět čisté a po vodním kameni ani stopa. Navíc nádherně voní po malinách. Frosch Čisticí krém Citrus mi pomohl vyčistit granitový dřez. K vyzkoušení čističe na sklo Frosch Bio Spiritus čistič skel jsem se vůbec nedostala, můj muž si ho totiž odnesl, že ho vyzkouší sám. Poprvé po letech společného bydlení začal sprej stříkat na okna a měl obrovskou radost jak je šikovný, protože na okně nemá ani šmouhu:-) Z tohoto nadšení umyl všechna okna v obývacím pokoji opravdu bez šmouh. Po skončení mytí oken mi sprej zabavil, že si ho nechá na okna u svého auta. Takže já tuto značku rozhodně doporučuji, čistí, krásně voní a já mám navíc umytá všechna okna bez práce. Musím už končit, jdu si koupit svůj čistič na sklo, neboť manžel mi jej již nevrátí :-) Hezký den přeje Vaše čtenářka Jana

Míša

V posledních asi 5 letech dbám na to, jaké si kupuji přípravky pro úklid domácnosti. Líbí se mi, že již je trhu několik firem, které se zabývají ekologií a složením čističů nezatěžují planetu. Stejně tak i prací přípravky. Byla jsem ráda, že jsem se stala testerkou výrobků Frosch a hned jsem o víkendu naplánovala velký úklid spojený s testem. Nyní, po zhodnocení musím říci, že vlastně nemám, co bych čističům vytkla. Okna, povrchy a vodní kámen, to všechno je vyčištěné. Čistící schopnosti jsou na jedničku a ještě benefit v podobě složení, které je šetřící pro přírodní prostředí.

Helena

Mám domek na vesnici u Prahy a žiju v přírodě, která je pro mne důležitá. Proto se při výběru potravin, věcí pro úklid domácnosti nebo praní více zajímám o to, jak jsou ekologické. Výrobky Frosch jsem testovala moc ráda, tyto čističe se zelenou žabkou neznám, po testování ale začnu, ráda si připlatím za kvalitu. Pravidelně omývám baterie a umyvadla spolu se sprchovým koutem přípravkem, který řeší vodní kámen. Použila jsem Frosch Čistič vodního kamene s malinovým octem a jeho výsledky jsou opravdu super. Bez velké námahy vodní kámen odstranil velmi rychle a dobře. TakéFrosch Bio Spiritus čistič skel mne velmi mile překvapil. Ostatní produkty jako Frosch Čistič na kuchyně s přírodní sodou a Frosch Čisticí krém Citrus jsem použila v kuchyni. Všechny mohu doporučit, jsem s nimi velmi spokojená.

Naše články

Redakční testování ekologické drogerie Frosch

Reklama