Na začátku srpna jsme se čtenářkami a s bloggerkami uspořádaly kulinářské setkání spojené s vařením a pečením jídel z klasické české kuchyně. Akce se konala v pražské Chefparade, kde jsme strávily krásný letní podvečer. Vaření a výběr receptů měla na starosti naše kolegyně redaktorka rubriky Vaření Elly Kolaříková, znáte ji také z jejího blogu Bohyně Kuchyně www.bohynekuchyne.cz

Partnerem naší akce byla značka Lukana, kterou jistě znáte skoro všichni. Hlavní ingrediencí byly tudíž oleje – řepkový, rostlinný a slunečnicový. Během vaření jsme se dozvěděly, na co je v kuchyni jaký olej vhodný a většina účastnic se přiznala, že o tom při vaření moc nepřemýšlí. Při tom jsou to důležité informace, zejména když používáte olej pro smažení. Zajímavé informace o olejích a recepty najdete na www.lukana.cz

Lukana

Čtenářky o bloggerky si akci moc užily. Navíc jako dárek obdržely všechny druhy olejů Lukana, aby je mohly doma vyzkoušet a otestovat. Poprosily jsme čtenářky a bloggerky, aby nám napsaly, jak byly s akcí a oleji spokojené a jaké využití mají oleje v jejich kuchyni.

test

Zajímá vás jejich hodnocení?

Markéta S.

Každý rok kolem mých narozenin se mne má nejbližší rodina ptá, co bych si přála za překvapení. A já odpovím vždy s úsměvem: „Nic, ale budu ráda, když vás pozvu k nám a budu moci něco pro vás všechny uvařit“. Máme velikou rodinu, 4 děti, a tak je potřeba mít stále něco nejen nakoupeno, vymyšleno a následně uvařeno. Byla jsem proto nadšená, když mě kamarádka pozvala na kurz vaření s Lukanou a Ženou-in. Odpočinula jsem si od rodinných starostí, strávila čas v krásném prostředí, naučila se spoustu nových receptů, způsobů vaření a hlavně využití rostlinného, slunečnicového a řepkového oleje v kuchyni. Očekávání bylo splněno, vaření bylo nesmírně příjemné, bezva parta. S sebou jsme si odnesla nejen vzorky oleje, ale skvělé nápady a novou inspiraci do mé kuchyně. Neumím si představit, že bych vařila bez oleje. Olej v naší rodině má přední zastoupení. Jednoznačně do salátů, na grilovaní, výroba předkrmů za studena, marinování ryb a nakládání sýrů.

Lukana

Radka B.

Nedá se říct, že bych se řadila mezi nadšené kuchtičky, ale snažím se pro celou rodinu vařit pravidelně a chutně. Nejsem experimentální typ, to spíš manžel, proto jsem se přihlásila na vaření s Lukanou a Ženou-in.cz. Jednak proto, abych se naučila něco nového, ale hlavně, abych se dozvěděla něco víc o využití rostlinného, Lukanaslunečnicového či řepkového oleje v kuchyni. Očekávání bylo splněno, vaření bylo moc fajn, příjemná atmosféra, lidi, prostředí... S sebou jsem si odnesla nejen vzorky oleje, ale i recepty a skvělé nápady, které tam padaly nejen od hostitele, ale i od dalších nadšených „kuchtiček“. U nás doma je olej, dá se říct, nezbytnou součástí kuchyně. Především tedy letní, neboť milujeme grilování, marinované maso. Na nakládání používáme řepkový olej, do něj různé koření, ale především bylinky dopěstované doma. 

Iva R.

Díky akci žena-in jsem se konečně naučila používat jednotlivé druhy olejů v kuchyni správně. Můj nejoblíbenější olej je řepkový olej od Lukany, využívám ho jak na studenou, tak teplou kuchyni. Mám doma vždy jeden do zásoby. Inspirací pro mě byly i nové recepty, jednoduché, rychlé, chutné. Když k tomu připočítám bezva atmosféru s prima partou lidí, mohu jen poděkovat. Moc jsem si akci užila.

Lukana

Elly

Oleje Lukana mě provázejí od prvních krůčků v kuchyni. Lukana byl totiž maminčin oblíbený olej. Vlastně vůbec první jídlo, které vyšlo v kuchyni z mých rukou, je olejová bábovka :-). Ve své kuchyni používám oleje Lukana Lukanapředevším na smažení a do salátů. Líbí se mi, že Lukana pracuje na nabídce olejů a tak si každý může vybrat svůj oblíbený nebo podle toho na co olej nejčastěji používá. Já na něm nejčastěji smažím, takže v kuchyni mi nesmí chybět řepkový olej Lukana. Ten mám ráda i díky jeho chuti a příjemné vůni.

Jana N.

Já osobně doma oleje Lukana používám na smažení a sladké či slané pečení již delší dobu. Díky oleji jsou koláče či domácí pečivo krásně vláčné a měkké. Doposud jsem však neměla přehled, na co který druh olejů využít, takže akce se zástupci Lukany pro mě byla přínosem. Teď už vím, že každý olej má jiné vlastnosti a hodí se tedy také k různým úpravám jídla. Zejména využití slunečnicového oleje pro studenou kuchyni pro mne byla velká neznámá.

Lukana

Dana T.

Na začátku srpna jsem se zúčastnila kulinářského setkání spojeného s vařením a prezentací olejů Lukana v pražské Chefparade. S ohledem na to, že oleje této značky poměrně pravidelně používám, pozvání jsem přivítala s nadšením. Akce pořádaná internetovým deníkem zena-in.cz mě nezklamala, byla skvělá.

Ve slané kuchyni využívám olej velmi často. Můj blog je však zaměřen jen na sladké, a proto jsem uvítala inspiraci právě pro sladké využití. Já osobně nejvíce používám 100% řepkový olej. Bábovky, žloutkové věnečky, nebo různé bublaniny si už ani neumím představit bez tohoto řepkového pomocníka. Oceňuji právem i vysoký obsah přírodního vitaminu E a esenciálních omega – 3 mastných kyselin. Proto jeho využití i v cukrářském tvoření považuji za přínosné. Pokud chcete ochutnat věnečky vyrobené právě s využitím oleje Lukana, inspirujte se na www.marzicake.cz.

Lukana

 

Využití olejů Lukana v kuchyni, naše doporučení:

Řepkový olej je vhodný na smažení, fritování, pečení či grilování, vydrží vysokou tepelnou úpravu, přepaluje se až při 200°C , pro smažení je tak nejideálnější volba.

Slunečnicový olej je vhodný především pro studenou kuchyni. Hodí se k přípravě majonéz, dipů, dressingů, nebo zálivek, vydrží však tepelnou úpravu do 180°C, můžete ho tedy klidně použít i na pečení.

Rostlinný olej je směsí slunečnicového a řepkového oleje, hodí se především do těst, a je tak skvělým pomocníkem pro sladké i slané pečení.

Všechny oleje jsou BEZ užití geneticky modifikovaných potravin (non GMO)

Zajímavé informace o olejích a recepty najdete na www.lukana.cz.

Naše články: