Redakční test si můžete přečíst ZDE: Velký test Hobžových brambůrků: Ochutnaly jsme slanou klasiku i netradiční příchutě

615c1a2f28b0bobrazek.png615c1bcf96bdfobrazek.pngKarolina
V rámci soutěže s Ženou-in jsem měla možnost testovat velké množství Hobžových Strážnických brambůrků. Měla jsem tedy možnost vyzkoušet pestrou škálu příchutí od klasických solených, paprikových, slaninových přes hořčicové, česnekové až po octové, cheddarové nebo ty se smaženou cibulkou. Já osobně jsem příznivcem spíše klasiky, která mě v případě Strážnických brambůrků rozhodně nezklamala. U solených je příjemné, že jsou skutečně, jak je psáno na obalu, pouze jemně solené, tudíž z nich člověk nemá přesolené rty jako z konkurenčních. Zajímavé byly také hořčicové, které mají lehce štiplavý nádech, ale není to nijak přehnané. U octových jsem si zavzpomínala na svá studentská léta v Londýně, kde jedou octovky ve velkém. Ty Hobžovy s chutí rozhodně nezůstávají oproti britským pozadu. Nakonec bych vyzdvihla příchuť smažené cibulky. Osobně ji mám moc ráda i v jídle, takže jsem byla na tuhle příchuť velmi zvědavá a nezklamala, určitě bych po nich sáhla jako po občerstvení na nějakou párty nebo posezení. Celkově brambůrky hodnotím kladně, chutě jsou příjemné, zajímavé a brambůrky samy o sobě krásně křupavé.
bra.jpg

615c1bd314ee2obrazek.pngRenata 
Mám velkou radost, že jsem se mohla zúčastnit testování Hobžových a Strážnických brambůrek. Musím přiznat, že jsem tuto značku neznala a teď najednou taková hromada brambůrků a jak vybrat ty nejlepší? Vždyť u nás chutnaly všechny! Mají skvělou chuť, nejsou mastné, jsou krásně křupavé a co teprve ten široký výběr příchutí. Pár balíčků jsme vzali i na oslavu k sousedům a během chvilky se po nich zaprášilo. Mám ale jasno, že až nám brambůrky dojdou, vím po jaké značce sáhnout. Ještě jednou děkuji za příjemné mlsání/testování.

615c1bd5b57d3obrazek.pngIvana
Strážnické Hobžovy brambůrky máme moc rádi a hodně často je kupujeme. Moc nám vyhovuje, že v těchto brambůrkách na rozdíl od jiných značek není cítit olej, nejsou mastné. Osobně mám moc ráda klasiku v podobě solených, paprikových a česnekových brambůrek. Dcera miluje brambůrky slaninové a teď se zamilovalo do hořčicových. Poprvé jsem ochutnala Hobžovy brambůrky cheddar a jalapeňo a musím přiznat, že jsou skvělé. Tyto brambůrky u mě vedou. Manžel byl nadšený z Hobžových brambůrek smažená cibulka. A dcera nám málem nedala ochutnat Hobžovy brambůrky sůl a ocet. Co člověk, to jiná chuť. Já jsem vlastně ráda, že každému chutná něco jiného a nebudeme si ujídat. Ještě musím dodat, že se mi moc líbí černý obal Hobžových brambůrků. 

615c1bd93802dobrazek.pngJanka
Testovací balíček nebo spíše balík nás opravdu potěšil. V balíčku jsem totiž našla opravdu mnoho skvělých dobrot.  Strážnické brambůrky jemně solené znám a mám je ráda. Jsou jemné, nejsou příliš mastné a hodí se prakticky ke každému druhu pití. Česnekové brambůrky jsou klasika, kterou nejvíce konzumuji u ohně a piva. Jsou velice povedené. Slaninové kupuji opravdu často a chutnají mi nejvíce k červenému vínu nebo pivu. Paprikové nikdy nezklamou – mám ráda jejich výraznou a tak akorát pikantní chuť. Hořčicové hodnotím jako nejslabší. Tato příchuť mi úplně nevyhovuje, ale manželovi moc chutná. 
Hobžovy brambůrky cheddar a jalapeňo pro mě byly novinkou! Chutnala jsem je poprvé a jsou senzační – v naší rodině měly díky výrazné chuti velký úspěch, takže je určitě budu kupovat nadále. Výborná byla také příchuť smažená cibulka - pytlík z testování zmizel hned. Příchuť ocet a sůl u mě příliš nezabodovala a určitě bych dala přednost jiným. Na závěr musím říct, že brambůrkům od Hobžů zůstanu věrná. I když se snažím brambůrky nekupovat tak často, těm ze Strážnice málokdy odolám.

bras.jpg

615c1bdc2bd8eobrazek.pngMarie
Všechny brambůrky, které jsme dostali k testování, jsme poctivě ochutnali a všechny jsme snědli. Byly chuťově výtečné, každý z rodiny si našel svého favorita. Mě chutnaly nejvíce Hobžovy brambůrky cheddar a jalapeňo, mému muži zase Hobžovy brambůrky sůl a ocet. Dětem chutnala klasika – jen ty solené a slaninové. Nebyly žádné, které by nám nechutnaly. Děkuji, za nás mají Hobžovy a Strážnické brambůrky rozhodně jedničky!

Jaké brambůrky jsme měli možnost testovat?

  • Strážnické brambůrky jemně solené
  • Strážnické brambůrky česnekové
  • Strážnické brambůrky hořčicové
  • Strážnické brambůrky slaninové
  • Strážnické brambůrky paprikové
  • Hobžovy brambůrky cheddar a jalapeňo
  • Hobžovy brambůrky smažená cibulka
  • Hobžovy brambůrky sůl a ocet

Brambůrky, ne chipsy

Ačkoliv většina lidí nevnímá mezi termíny „chipsy“ a „brambůrky“ významný rozdíl, Hobžovi vyrábí své Strážnické brambůrky s důrazem na kvalitu a tradici. Chipsy před smažením prochází procesem tzv. blanšírování, kdy jsou jednotlivé bramborové plátky proplachované v teplé vodě. „Při blanšírování jsou lupínky zbaveny nejen škrobu a cukru, ale bohužel i své typické bramborové chuti. Díky tomu je následná výroba chipsů jednodušší a dá se na ni použít více bramborových odrůd. My ale volíme cestu, kdy jsou lupínky jen očistěné ve studené vodě. Tím si zachovají, pro brambůrky tak typickou, bramborovou chuť,“ vysvětluje Petr Hobža mladší.

Více na Hobza.cz
615c1ad5d3c8eobrazek.png

Naše články:

Reklama