Hex Up!

Hra Hex Up, mojedino.cz, 449 Kč

Čtenářka Klára hrála se synem Adamem

Adam (7) je z her Hex up! úplně nadšený. Krabice obsahuje sadu herních karet a žetonů, se kterými si zahrajete 6 různých her - na postřeh a rychlost, logiku, blafování, paměť, strategii, taktiku. Každá hra má odlišná pravidla a doporučujeme dát si nejdřív pár zahřívacích kol na zažití pravidel. Samozřejmě ve variantách na paměť a rychlost má Adam nad rodiči navrch, v blafovacích a strategických verzích vede tatínek. Hry jsou ideálně pro 2 hráče a jedna hra zabere 10 až 20min, takže super délka na udržení pozornosti a střídání protihráčů. Barvy jsou dostatečně kontrastní, a tak ani Adamova částečná barvoslepost není překážkou, aby si hru naplno užil. Prohru nenese Adam snadno, ale vzápětí se dožaduje odvety. Jinak bych ještě dodala, že hra je ideální pro 2 až 4 hráče.

Farao - Tajemství prastaré hrobky

Farao - Tajemství prastaré hrobky, mojedino.cz, 649 Kč

Čtenářka Anička si hru zahrála s celou rodinou:

Ke stolu jsme usedli  v počtu 4. Já jako maminka, Jakub můj syn (9), dcera Thea ( 5,5) a děda (v nejlepších letech). Pravidla hry jsou srozumitelná, takže po nastavení jednodušší verze (menší pyramidy) jsme v podstatě po vyndání žetonů, herních karet, figurek a kostky vnikli s prvními archeology do pyramidy. Nicméně návod si nechte u sebe, budete ho potřebovat, abyste odhalili co jednotlivé překážky a předměty pro vás ve hře znamenají.

Ač se na první pohled jeví hra jednoduchá, najít tajné nápisy a dostat se jako první se svým týmem k hrobce není tak snadné. Obzvláště, když na vás číhá v pyramidě jedovatý plyn, had nebo další různé pasti. Byla jsem velmi překvapená, jak opravdu kvalitně je hra propracovaná, co se týče tajemství pyramid a celé historie s tím spojené. To samé se dá říci i o materiálovém provedení hry. Velmi tuhý kartonový materiál, jednotlivé dílky, žetony jdou velmi dobře vylamovat ze základních desek a neotrhávají se. Působí velmi solidně a vydrží spoustu opakování. Hra trvala zhruba necelé 2 hodiny. Pokud budete hrát další hry, počítám, že délka hry se bude pohybovat ve 4 hráčích kolem 1 hodiny. My si FARAO určitě v nejbližší době opět zahrajeme.

Reklama