Dr. Oetker je jedním z největších výrobců velmi kvalitních přípravků pro domácí výrobu džemů a marmelád. S přípravky na zavařování je Dr. Oetker na našem trhu dlouhodobě jedničkou. Naše čtenářky testovaly produkty nejen na zavařování, ale také na pravé letní osvěžení v podobě zmrzlin a domácích sirupů. 

Sirupfix Dr. Oetker

Superfix Dr.Oetker je přípravek na zavařování poctivých domácích sirupů s vysokým ovocným podílem. Můžete s ním připravit také vynikající sirupy z bylinek, květů nebo zázvoru.

Jedno balení je určeno ke zpracování 1 kg ovoce s libovolným druhem cukru. Pro přípravu sirupu budete potřebovat 1 sáček Sirupfixu + 1 kg ovoce + 1 kg cukru + 500 až 1000 ml vody. Pomocí Sirupfixu Dr.Oetker připravíte rychle a jednoduše vlastní jedinečný sirup, který bude mít hladkou a tekutou konzistenci, vysoký podíl ovoce a výraznou ovocnou chuť i barvu.

Jak hodnotí čtenářky domácí sirupy? To se dozvíte v následujících recenzích:

Linda Z.
Zatím jsem testovala čokoládovou zmrzlinu, křupavou polevu na zmrzlinu a Sirupfix - směs na přípravu sirupů. Zmrzlina byla výborná, krémová, jsou v ní kousky čokolády, konzistence byla parádní. Přidala jsem melouna a křupavou polevu, která okamžitě tuhne a je z ní vynikající čokoláda. Všem chutnala. Příprava byla rychlá a zmrzlinu jsme jedli hned druhý den. Za nás určitě spokojenost.

Sirupfix je parádní přípravek na výrobu domácího sirupu. Příprava jednoduchá, rychlá, prostě nic složitého. Vyzkoušela jsem levandulový sirup a jsem z něj nadšená. Má lahodnou chuť, na léto osvěžující s kombinací citronů. Oba výrobky hodnotím kladně a doporučuji.

Hanka S.
Děkuji za možnost testování přípravků od Dr. Oetkera a především Sirupfix. Jsem z něj nadšená. Vyzkoušela jsem sirup z okvětních lístků růží a druhý sirup z máty. Opravdu mě hodně překvapila jednoduchost přípravy a výborná chuť sirupů. Jen do mátového sirupu jsem dala o něco míň cukru, ale i tak byl lahodný. Jelikož máme doma velkou zahradu a spousty ovoce, vyzkoušela jsem Gelfix Super a připravila jahodový a rybízový džem. Přípravky od Dr. Oetkera na zavařování používám běžně, ale tento jsem neměla ještě vyzkoušený.

Gelfix Super je fajn, že nemusíte přidávat spousty cukru, stačí 350 g a na chuti to nic nemění. A protože v době testování bylo velké horko, otestovala jsem ještě smetanovou zmrzlinu. Zmrzlina mě opravdu překvapila. Nečekala jsem, že mi až takhle zachutná. Je taková jemná, smetanová. Spíše mléčná. Sladká je akorát, pro mě vyhovující. Na to, že se připravuje z pytlíku, tak z ní nejde cítit nic umělého, pouze super chuť vanilky. I rodině zachutnala a s Křupavou polevou to nemá chybu, poleva je velmi dobrá. Dr. Oetker doporučuji.

Hana R.
Letos jsem se těšila na bezinkový sirup. No, bohužel jsem kvetoucí bezinky nestihla. Zato jsem se vyřádila na rybízu. Na chatě se nám letos urodilo takové množství, že jsem si s tím pomalu nevěděla rady. Na sirup jsem smíchala červený a černý rybíz, červeného bylo více, poměr asi 2:1, celkem bylo 5 kg rybízu. Ve velikém hrnci jsem rybíz pošťouchala, zalila vodou a druhý den jsem přes plátýnko scedila. Na 5 kg rybízu jsem dala 5 kg cukru, 5 balíčků Sirupfixu, 4 l vody a zahřívala tak, aby se šťáva úplně nevařila. Snažila jsem se dodržet 80 stupňů C. Základ uchování sirupu je v absolutně čistých lahvích. To dostal za úkol manžel. Připravil mi všechny možné sklenice, co na chatě našel. Nejprve je vymyl a pak je vypařil vroucí vodou a už se jen plnilo. Bylo toho dost a výsledek byl famózní! Hned jsem udělala radost nejen rodině, ale i sousedům a pro švagrovou mám dárek k svátku. Není nad domácí sirup. Děkuji za skvělé testování.

Milada K.
Sirupfix jsem využila na přípravu sirupů z bezinek a z jahod. Domácí sirupy doma milujeme, takže jsem si nachystala vymyté lahve a přesně podle popisu použití na obalu směsi Sirupfix jsem vytvořila sirup. Oba druhy sirupů jsou moc dobré, myslím, že díky Sirupxifu byla příprava snazší než obvykle. Děkuji za možnost testování, Sirupfix od Dr.Oetker hodnotím kladně.

Karolína J.
Milá redakce, děkuji za balíček pro zpracování ovoce od Dr.Oetker, vše se nám hodilo. Ochutnali jsme tak zmrzlinu, čokoládovou polevu a pustili jsme se do zavařování a výroby domácího sirupu. Máme na zahradě keře s angrešty a rybízy a urodilo se nám jich docela hodně. Část jsem tedy rozdělila na marmelády a část na sirup. Příprava sirupu je díky Sirupfixu hodně jednoduchá, stačí dodržet návod, který je na zadní straně obalu. Výsledek je super – sirup s dobře hustou konzistencí, dobré chuti. Ještě se chystáme zpracovat meruňky, plánujeme marmelády a želé. Za mě má Sirupfix jedničku.

Lenka D.
S testováním výrobků Dr.Oetkera jsem velice spokojená, vyzkoušela jsem výrobu marmelády, zavařeniny a sirup. Mile mě překvapila jednoduchost používání a chutný výsledek!

Více informací naleznete zde.

Reklama