Proč jsou proteiny tak důležité?

Z proteinů neboli bílkovin je tvořeno celé naše tělo. Jsou základem orgánů, svalů, nebo hormonů. Nemůžeme bez nich růst, správně se vyvíjet, orgány nefungují, jak mají, buňky se hůře obnovují, tkáně se špatně regenerují, nerostou svaly a tak dále. Proto je nezbytné, abychom je v denně doplňovali v potravě.

Jak proteiny doplnit?

Existují dva druhy bílkovin. Ty první jsou živočišného původu a nachází se v mase, mléku a mléčných výrobcích nebo vejcích. Proteiny rostlinného původu zase najdete v sóje, luštěninách, celozrnných obilovinách, quinoe, oříškách či zelenině. Odborníci doporučují, abychom si potraviny s obsahem bílkovin dopřávali v průběhu celého dne, přidávali je ke každému jídlu.

Protein Pudingy Dr.Oetker

Dr. Oetker přichází s unikátní novinkou! Máme pro Vás skutečný proteinový puding s obsahem 22 % proteinu pro všechny aktivní děti, jejich rodiče, přátele, sportovce a milovníky pudingů.

Protein Puding Kakao 40 g a Protein Puding Vanilka 35 g

  • Vychutnejte si skutečný proteinový puding s obsahem mléčného proteinu s postupným uvolňováním. Vysoká kvalita a výborná chuť!
  • Proteinový puding je určen pro přípravu 2 porcí z 300 ml mléka nebo rostlinného mléka. Postup přípravy je jako u klasického pudingu Dr. Oetker.
  • Ideální na přípravu dezertu pro děti a také pro ty, kteří preferují vysoký obsah funkčních potravin a zdravý životní styl.
  • Nezapomeňte, že součástí zdravého životního stylu je nejen různorodá strava, ale také aktivní pohyb a pozitivní myšlení.

Jak testování dopadlo?

Renata P.

Protein pudingy jsem připravila dle návodu a byly opravdu velmi dobré. Příprava je snadná. Chutnaly nám oba, ale asi víc ten kakaový. Konzistence byla příjemná, ani moc tuhý, ani řídký. Výhodou tohoto pudingu je to, že po něm není dlouho hlad. Člověk je sytý, ale necítí se těžce.

Jana P.

Oba proteinové pudingy jsme tento týden doma ochutnali, fotky zasílám jen z přípravy pudingu vanilkového. Co se týče hodnocení, tak příprava byla velmi jednoduchá, v podstatě shodná s přípravou klasického pudingu, konzistence ze začátku přípravy byla také obdobná, ke konci mi přišlo, že proteinový puding více zhoustl. Puding se nepřipaloval, takže příprava proběhla bez problémů. Do pudingu jsem přidala cca 1,5 lžíce cukru, chuťově mi přišel tak akorát sladký. Co se týče chuti, neshledala jsem významnější rozdíl mezi tímto a klasickým pudingem, jen ta struktura mi přišla u proteinového o něco plnější. 

Zuzana V.
Testování pudingu proběhlo u mě v zaměstnání, kde jsem Protein Pudingy Vanilka a Kakao uvařila i pro kolegyně. Shodly jsme se společně, že jsou velmi chutné. Příprava klasická jako u normálního pudingu. Pudingy byly po uvaření husté a pevné a zasytily nás. Kakaová chuť vedla nad vanilkovu.

Eva V.
Při přípravě Protein pudingů Vanilka a Kakao jsem si všimla, že konzistence po rošlehání je daleko hustší než u běžného pudinku. Musela jsem si dávat pozor na dávkování mléka, místo 0,5 běžných se dává jen 0,3. Vanilkový protein puding, má v sobě pravou vanilku, která puding velmi povyšuje a je opravdu velmi dobrý. Kakaový protein puding mi velmi chutnal, díky své poctivé kakaové chuti. Vyzkoušela jsem ještě citronový puding - ten mě moc mile překvapil svojí svěží chutí a jistě ho budu přidávat do krému při přípravě dortů.

Jaroslava B.

Pudingy patřily k oblíbeným pokrmům již v době mého dětství. Maminka nám je připravovala několikrát do týdne. Oblíbily si je i moje děti a nakonec jim přišla na chuť i malá 7 letá vnučka. Ona má raději vanilkový. Připravím si 300 ml mléka, v jedné třetině rozmíchám 2 lžičky cukru. Zbylé 2 třetiny přivedu k varu, pak odstavím. Přileji první část - mléko, vanilkový prášek a cukr a zamíchám. Vařín 1 minutu. Vlastně jde o klasický postup, jakým jej vařívala i moje maminka. Mističky nebo formičky před nalitím pudingu vypláchnu studenou vodou. Formičky teď u nás více letí a vnučka si před konzumací se „zvířátky“ povídá. Hotový vychladnutý puding většinou ozdobím růžičkou šlehačky nebo si na něj dá vnučka malé jedlé perličky nebo v případě vanilkového pudingu nastrouhám čokoládu. Konzistence je tak akurát, není řídký, jemně pruží, je bez hrudek- to záleží i na dobrém umíchání.

Kakaový puding ma stejný postup, někdy do něj přidám malé kousíčky čokolády. Konzistence je podobná jako u vanilkového, u nás je kakaový v oblibě spíše u dospělých členů rodiny. Chuť příjemná, jemně čokoládová. Je to rychlá a dobrá svačinka pro děti i dospělé.

Více na OETKER.CZ

Čtěte také:

Reklama