Testování je již ukončeno, a proto vás rádi seznámíme s 30 recenzemi našich čtenářek. A redakce Testování probíhalo tak, že každá testující čtenářka získala pračku Whirlpool FreshCare+  pro měsíční použití ve své domácnosti. Mohla ji tak důkladně vyzkoušet, zaměřit se na různé typy prádla, otestovat všechny programy, které pračka nabízí.

Děkujeme všem testujícím za recenze. Rádi se s vámi o toto hodnocení podělíme, nyní konkrétně s modelem Whirlpool Whirlpool FWG81284W EU.

5afbf0d378dd7obrazek.jpgWhirlpool FWG81284W EU, volně stojící zpředu plněná pračka s technologií 6. smysl sama vyhodnotí množství prádla a uzpůsobí prací cyklus tak, aby bylo vaše prádlo dokonale čisté s co nejnižším množstvím vody a energie a v co nejkratším čase. Tichý invertorový motor se postará o dlouhý život pračky i o úspornost – efektivita motoru je A+++ - 10 %, pračka patří do nejvyšší energetické třídy A +++. S kapacitou 8 kg je vhodná pro velké rodiny s dětmi. 12 programů, včetně možnosti vyprat pouze poloviční náplň, si spolu s volitelným stupněm znečištění prádla poradí s každou situací a každým typem tkaniny. Určitě oceníte i možnost rychlého 30minutového praní a funkci 15 °C pro praní ve „studené vodě“, se stejným výsledkem, jako byste prali na 40 °C. Velkou pomocí je cyklus FreshCare+, který šetrně provzdušňuje prádlo obousměrnými pohyby bubnu a v pravidelných intervalech vstřikuje tryskami jemnou páru, a to až 6 hodin po ukončení pracího cyklu. Vaše vyprané prádlo tak zůstane měkké, voňavé a nezmuchlané, i když jste zrovna mimo domov, a nemůžete jej hned pověsit nebo dát sušit. Pračka je vybavena praktickým centrálním knoflíkem a displejem, který zobrazuje i průběh praní a zbytkový čas praní. K dispozici je v bílé barvě s bílým rámem dvířek. Má rozměry 845x595x630 mm a až 1200 otáček/min.

Funkce FreshCare+: Stane se vám někdy, že nevyndáte prádlo z pračky hned jak je vyprané? Nebo dokonce vám v pračce leží vyprané několik hodin, než jej dáte do sušičky nebo ho pověsíte? Připadá vám pak, že vyprané prádlo není už tak svěží jako hned po vyprání, a po usušení je zmuchlané a tvrdé na omak? Pračky s funkcí FreshCare+ mají tento problém vychytaný - prádlo je provzdušňováno šetrným oboustranným otáčením bubnu a efektivní párou, vstřikovanou speciálními tryskami až 6 hodin po skončení pracího cyklu.

Více informací o funkci FreshCare a pračkách Whirlpool naleznete ZDE.

A jak naše testující čtenářky zhodnotily pračku Whirlpool FreshCare+ 8 kg?

ekonvalinka
 
Pračka splnila svou funkci spolehlivě. V koupelně jí to moc slušelo, má hezký design. Nabídka programů je bohatá. Vzhledem k její pořizovací ceně bych byla spokojená. Má kvalitní praní, tichý chod, hezky vypadá, výborné praní vyvářky, zmizely skvrny, se kterými si neporadila moje mnohem dražší pračka. Funkci FreshCare jsem jen vyzkoušela, někdo ji jistě bude využívat častěji, já, když mě pračka sympaticky upozorní, že doprala, tak běžím prádlo vyndat. Tak to dělám vždy, neperu, když nejsem přítomna. Mínus shledávám v gumovém těsnění okolo dvířek pračky. Zůstává tam voda, takže když nedám pozor při vyndávání prádla, některý kus nasaje vodu. Hodně programů trvá přes 3 hodiny, to mi připadá dlouho, ale je možnost navolení kratší doby. Jinak jsem byla s pračkou opravdu spokojená.

bholinko

Hodnotím ji velmi kladně. Užívám si velké vstupní dveře a velký buben, kde se prádlo lépe vypere. Oceňuji 6. smysl, kdy si pračka zkrátí dobu praní podle množství prádla. Je lepší u některých věcí použít funkci FreshCare+, protože prádlo je potom měkčí a nadýchanější. Kladně hodnotím také snadné čištění zásuvky na prací prostředek. U pračky mi trochu vadí hlučný napouštěcí ventil a některé programy jsou hodně dlouhé. Za mě mohu pračku doporučit.

clariii

S pračkou jsem byla velmi spokojená. Ocenila jsem její tichost a širokou škálu pracích programů, které se daly i dále upravovat (teplota, čas atd.). Nejvíce jsem využila program Mix, Bílé prádlo a krátký třicetiminutový program. Prádlo bylo pokaždé dokonale čisté, voňavé a svěží.

monika.kolarikova
 
Pračku jsem testovala v době stěhování a byla mi velkým pomocníkem. Moc mě překvapilo, jak krásně vyprala záclony, nebyly vůbec pomačkané (to se starou pračkou byly záclony problém). Plus je určitě ve velkém bubnu, vejde se do něj opravdu hodně prádla (máme 2 malé děti, takže prádla peru hodně). Dále pozitivně hodnotím i velká dvířka, dobře se s prádlem manipuluje. Často peru na noční proud a tak velice kladně hodnotím funkci FreshCare+, ráno bylo prádlo voňavé, jako bych ho vytáhla hned. Za dobu testování jsem na žádná negativa nenarazila. Za mě celková spokojenost.

yradka

Pračka má široký výběr pracích programů. Oceňuji především program rychlého praní. Kladně hodnotím to, že je pračka tichá, informační displej je přehledný a co mě nejvíce potěšilo – je funkce FreshCare+. Bez této funkce bych už pračku nechtěla. J Nejdřív mi její spuštění trvalo, než jsem pochopila, jak to nastavit, ale pak už vše bylo bez problémy a intuitivní.

anina4

Po měsíci používání této pračky neshledávám žádné mínus. Snad jen, že má krátkou hadici na přívod vody a museli jsme ji vyměnit za delší, jelikož nemáme hned vedle umístněné pračky přívod vody. S pračkou jsem byla celkově spokojená.

EliskaD11

S pračkou Whirlpool nemám žádné negativní zkušenosti. Byla jsem s ní spokojená, a proto ji doporučuji. Vyprala skvěle, při máchání a ždímání je velmi tichá. Využila jsem nejčastěji programy mix, džíny a rychlé praní. Skvělé bylo díky funkci FreshCare+ vyndat prádlo později a nestresovat se, protože vyprané věci pračka provzdušňovala, aby nezatuchlo. Užívala jsem si řadu funkční jako časování, odložený start.

Gabka

S pračkou Whirlpool jsem byla spokojená. Máme větší rodinu, takže peru často. Pračka byla tichá a dobře prala. Přišla se na ní podívat i moje sestra a kamarádka, moc se nám líbil moderní vzhled a ovládací panely, které byly v českém jazyce. Pračka má praktické programy, využila jsem opakovaně asi 3-4. Byla jsem zvědavá na funkci FreshCare+, nechala jsem vyprané prádlo v pračce asi 3 hodiny a nebylo vůbec zapařené ani zatuchlé. To oceňuji, často zapomínám prádlo hned vyndat a přendat ho do sušičky nebo ho dát sušit. Nejhorší je to večer, to někdy zjistím až ráno. Pračku Whirlpool na 8 kg prádla mohu rozhodně doporučit.

MajMaja0

Děkuji za testování pračky, moc jsem si to užila. Mám starší pračku, takže tato nová mě udělala radost. Moderní displej, snadné ovládání, programy v češtině, to mě bavilo. Navíc dobře pere, ždímá. Použila jsem i funkci FreshCare+, prádlo i po 2 hodinách hezky vonělo a bylo čerstvé. Nenašla jsem žádné věci, které by mi na pračce vadily.
5afbf126079a9obrazek.jpg

Přečtěte si také: