Poskládej a vyprávěj si svůj příběh!

S dětmi jsme testovali hru od společnosti Efko. Hra obsahuje velké dílky puzzle, které lze vzájemně kombinovat, a díky těmto kombinacím si vytvoříte příběh, jaký zrovna chcete. Variant je celá řada, od krátkého příběhu, který budete mít hotový jen ze tří puzzle, nebo nejdelšího, při kterém využijete všechny dílky puzzle (stejné dílky musí použít vždy jen pro konec a začátek).

Hra má několik tematických variant, můžete si vybrat z následujících témat: Na procházce, O zoo, O farmě, Na výletě. Každé z dětí si vybralo jedno téma. Syn si vybral Zoo a dcerka Na Procházce. Součástí každé hry je i dřevěná figurka (v Zoo je to slon Toník, Na procházce to je pejsek Teo), díky které se vám bude příběh vyprávět hned lépe a i dětem se moc líbila. Postavičku si však můžete pojmenovat podle sebe. Hračku děti hned pasovaly na vypravěče příběhu a jejím prostřednictvím se pak celý příběh vyprávěl.

Na začátku Vás mohou inspirovat příběhy, které si můžete sestavit a přečíst podle přiložené knížky. Pak už můžete nechat volnou uzdu fantazii a příběh si sestavit a vyprávět podle sebe.

Hra je doporučena pro věkové rozmezí 3-5let. Já jsem ji testovala s dětmi ve věku, dcerka 4 roky a syn 6 let, a musím říci, že je pro nás ideální. Mladší dcerku bavilo skládání puzzle a vyprávění příběhu spíše nechala na mě, postupovala figurkou po jednotlivých dílcích, jak jsem příběh vyprávěla nebo hledala obrázky dle mého vyprávění. Starší syn už vše zvládl bravurně sám. Protože je prvňáček, byla to skvělá příležitost pro procvičení slovní zásoby a měl i prostor pro samostatné vymýšlení příběhu.

Za nás se nám hra moc líbila a díky její variabilitě u ní nehrozí to, že by se dětem hned omrzela. Její využití je dle mého poměrně široké, a to jak na procvičování skládání a rozvíjení fantazie u těch nejmenších, tak pro rozšíření slovní zásoby a podporu komunikace pro ty starší.
Alena Chramostová z blogu Dobroty do bříška


Hra je pro děti velmi poučná a zábavná. Vyhraje si s tím jak dítě ve školce, tak i školák. Svými příběhy pobaví celou rodinu. Je to skvělý nápad jak děti donutit přemýšlet.
Markéta S.

Hru jsme si zahráli celá rodina a byla to opravdu zábava. Hráli jsme ji od té doby několikrát a počítám, že děti hned tak nepustí. Oba synové mají ve zvyku hrát hry spíš počítačové, tak bylo zajímavé sledovat, jak i zdánlivě „staromódní“ hra na děti obklopené moderními hračkami funguje. Líbilo se jim, jak je hra variabilní a v podstatě pokaždé jiná. Mně se líbí, jak je hra zpracovaná, trochu nás rodiče vrátila do časů dětství. Rozhodně si myslím, že bude úspěšná i v jiných rodinách.

Honza K.

Jelikož s manželem ještě nemáme děti,tak jsme hry darovali našim kamarádům, kteří malé děti mají. U nich na návštěvě jsme si ale s dětmi tyto hry zahráli a děti byly nadšené. Byla u toho obrovská legrace a všichni jsme si to moc užili. Dětem se hrozně líbila hrací figurka a ze začátku ji ani nechtěly pustit z ruky:) Nejprve jsme zkusili příběhy dle předlohy a potom jsme společně vymýšleli své vlastní. Děti se začaly poměrně rychle zapojovat a vymýšlet, co hlavní hrdnina ve svém příběhu prožije. Velice jsme kamarády těmito hrami potěšili a při hraní šlo vidět, že dětem pomůžou s vyjadřováním a s kreativním přemýšlením. Děkujeme a přejeme mnoho úspěchů u dalších malých hráčů:)
Romana K.

Dětské hry vyprávěj dceru opravdu chytly. Nejvíce se jí líbilo, že může příběh jakkoliv kombinovat a vždy na sebe navazuje. Pojmenovávala věci na obrázcích a povídala pejskovi jaké vidí barvy, tvary l. Vše formou hry a bez nucení. Za chviličku uměla všechny barvičky aniž by ji to stálo úsilí. U her udržela dlouhou pozornost, což oceňuji hlavně já.
Nela V.


Děkuji za výhru v soutěži. Hned o víkendu jsem otestovala s dětmi. Hrála jsem se staršími dětmi než je určena kategorie hry. Zkoušeli jsme přiložené příběhy, to bylo lehké pro takto starší děti. Ale když měly holky vymyslet svůj příběh, to už bylo těžší. Budou muset ještě hodně zapracovat na své kreativitě. Ale jinak skvělý nápad. Perfektní hra, díky které budou děti rozvíjet své schopnosti.
Zuzka N.

Hru Vyprávěj a jiné stolní hry najdete na EFKO.CZ

Reklama