Prázdniny jsou v plném proudu a není nic lepšího, než dlouhé chvíle strávit společně se svými dětmi a hraním zábavných her. Tentokrát naše čtenářky a jejich děti otestovaly hru Monopoly Junior. Jak se jim líbila? Přečtěte si jejich hodnocení.

Sofineza

hasbro

Pro děti byla nová hra překvapením, takže se s nadšením vrhly na rozbalování krabice. Po jejím otevření nejdříve vyloupaly všechny figurky, rozložily herní desku a pak už se mohlo začít hrát. Hra je velice hezky graficky zpracovaná, moc se mi líbí jednoduše vysvětlená a přehledně zpracovaná pravidla. Pětiletá dcera překvapivě rychle pochopila princip hry a nejvíce se jí líbilo, když jí ostatní hráči platili nájem. Jako předškolačka si při hře zároveň zopakuje jednoduché počítání. Hra se hraje ve svižném tempu, nepostrádá napětí, podporuje logické myšlení a vyžaduje od hráčů jistou míru taktizování. Na druhou stranu má hra pár drobných nedostatků, které by výrobce mohl při příštím vydání jednoduše napravit. Ocenila bych větší formát krabice, který by byl přizpůsoben velikosti herní desky tak, aby se nemusela skládat na čtyři části, ale jenom na polovic a tím pádem by byla uprostřed pevnější. Nyní je z jedné strany naříznutá, takže při rozložení herní desky kraje nedoléhají úplně perfektně k sobě a trošku kazí celkový vizuální dojem. Kartičky Šance a peníze Monopoly jsou z velmi tenkého papíru a v dětských ručkách se při častém hraní snadno zmačkají a ušpiní. Bylo by určitě praktičtější, kdyby byly z odolnějšího materiálu. Já jsem je před začátkem hraní zalaminovala, aby byly pevnější a odolné vůči zašpinění a jsem si jistá, že tak vydrží mnohem déle. Celkový dojem ze hry je velmi dobrý, děti hra bavila nekonečně dlouho a jsem přesvědčená, že bude patřit k našim nejoblíbenějším po několik let.

 

Martaaa

hasbro

Děkujeme za možnost testovat společenskou hru Monopoly Junior od firmy Hasbro. Testování proběhlo s našimi dětmi - 3 a 5 let.

Prvotní dojem ze hry z mé strany nebyl příliš pozitivní. Pro mě neatraktivní grafika, nelíbily se mi černobílé „peníze“ a celkově na mě hra působila „lacině“. Velkou roli jistě hrál fakt, že jsem hru srovnávala s pro mě důvěrně známou hrou Dostihy a sázky. Avšak testery byly především naše dvě dcerky a zde bylo hodnocení od začátku velmi pozitivní. Přivítaly různé typy figurek, líbilo se jim, že každá figurka měla svou kartičku, kterou jsme si na začátku každé nové hry přečetli a posílili tak soutěžního ducha dané postavy. Líbil se jim barevný herní plán, který pro ně byl přehledný, a to i pro mladší dceru, která ještě nespadá do věkové kategorie, pro kterou je hra určená.

Pravidla jsou jednoduchá, srozumitelně napsaná a děti prakticky ihned pochopily smysl hry. Hra je baví a celá rodina jsme nad jí strávili už mnoho příjemných chvil. Hru doporučuji, je zábavná, nutí děti přemýšlet, a především je to velmi příjemně strávený čas pro celou rodinu. A to je nejdůležitější!

 

myka2109

hasbro

Hru jsme testovali na dovolené a zaujala všechny generace. Hra je jednoduchá na pochopení. Stačilo pár kol a všichni hře propadli. Veselé figurky se synkovi moc líbily. 

 

Columbo

columbo

Hru se mnou testovali moji dva synové David - 8 let a Lukáš 6 let. Kluci už se mnou a s manželem hráli dospěláckou verzi Monopolů, takže vlastně věděli, do jaké hry jdou. Hra Monopoly junior je o hodně jednodušší a kratší. Zatímco dospěláckou verzi hrajeme i několik hodin. Junior jsme měli dohranou za půl hodiny. Už prostě nebyli peníze. Kluci se u hry pobavili a hlavně mladšího Lukáška hra dostala, protože vyhrál. Pravidla jsme pochopili hned. Což je u mě zázrak. Návody nejsou moje pravé ořechové.  Zpracování se mi líbí a už teď se těším, jak si zase znovu zahrajeme.

 

Monopoly Junior

monopoly

Monopoly Junior je skvělá a rychlá dětská hra, která učí děti logicky uvažovat, plánovat a spolupracovat. Ožívají v ní oblíbené figurky z klasické hry v roztomilé dětské podobě. Děti! Nakupujte, obchodujte, sbírejte Monopoly peníze, berte karty Šance a staňte se vítězem hry Monopoly Junior!

Čtěte také:

Reklama