5efb1556a9781obrazek.png
Foto: Shutterstock

Jana, 50 let
Mám dvanáctiletou dceru a tím, že musela být dlouho doma a do školy nešla, seděla u počítače a jen bůh ví, co tam dělala. Teď má každopádně záda jako paragraf. Na první víkend prázdnin jsem vymyslela, že pojedeme sjíždět Sázavu na raftech, ale ona ztropila hysterickou scénu, že rozhodně nepojede. Takže nakonec bude u mé druhé dcery v Praze. Další týden ale už pojede se svým otcem kempovat, ať chce nebo ne. Potom plánujeme nějakou menší dovolenou, koupily jsme si karavan, takže možná pojedeme do Slovinska.

Petra, 40 let
Mám dvě holčičky deset a sedm let a rozhodně nechci nikam jezdit hromadnými dopravními prostředky. Proto jsme si koupili s manželem o trochu větší auto, což teď všem doporučuji, protože mi přijde, že jsou opravdu levnější. S ním hodláme jezdit po Čechách a kempovat, teď máme třeba zarezervovaný kemp u Českého Krumlova, kam jsem holčičky chtěla už dávno vzít, ale vadil mi turistický ruch.

Jolana, 35 let
Rozhodně se nebojím toho, že by se můj syn měl nakazit koronou. Když se to stane, tak se s tím nějak popereme, ale určitě nebudu kvůli tomu sedět celé prázdniny na zadku. Už teď má oči úplně vykoukané z monitoru, takže se těším až odjede na tábor. Měl by být se středověkou tématikou, tak doufám, že to pro něj bude zážitek. Potom jede na měsíc k babičce na Moravu a já budu mít volno, takže odfrčím s kamarádkami do Chorvatska.

Simona, 37 let
Mám to štěstí, že máme dvě babičky, které jsou na hlídání nažhavené. Danečkovi je šest let a je to docela hyperaktivní dítě, takže jsem ráda, když si od něj na chvíli odpočinu. Babička z Jižních Čech ho ráda bere s dědou rybařit a na túry a druhá babička z Moravy je zase taková trochu od rány, takže on tam poslouchá jako na vojně. Ale baví ho to. Jako společný program plánujeme, že se podíváme na Bali, ale ještě uvidíme, jak to bude vypadat za měsíc. Letenky už ale dávno máme.

Robert, 42 let
Jsem otec samoživitel, ale když to tak kolem sebe poslouchám, zatím máme nejvíc nabitý program ze všech. Samozřejmě je to také tím, že je Tonda malý a já chodím jen na brigády, takže na sebe máme čas. V první polovině července ho vezmu na nosič a jdeme túrovat do Tater. U Liptovské Mary je takový kemp, kde bývají prasátka, kuřátka, koťátka, už se těším, jak z nich Tonda bude celý paf. Potom budu chvíli pracovat a poslední týden v červenci jedeme do Chorvatska k moři autem. Potom se chystáme na zámek Častolovice, kde je mini zoo a kdo ví, kam nás ještě vítr zanese.

Vendula, 40
Devět prázdninových týdnů před námi… Jako každý rok jsem je začala plánovat s velkým předstihem. Prvního února každoročně přihlašuji osmiletou Františku na příměstský tábor, kam už čtvrtý rok chodí. Stejná parta dětí, skvělí vedoucí a hromada dobrodružství. Vedle příměstského tábora jede dcera i na atletické soustředění. Týden strávíme společně v Brdech. Máme s kamarády pronajatý statek a budeme dělat výlety do okolí. V plánu je hrad Radyně nebo třeba zámek Kozel. Na týden se podíváme do Mariánských lázní, byli jsme v zimě navštívit babičku, která se zde léčila po operaci kyčle a moc se nám tam líbilo. Kolem města vede mnoho naučných stezek, nestihli jsme rozhledu Hamelika nebo třeba rezervaci Soos. Právě teď je navíc ideální chvíle, kdy navštívit lázeňské město, které pocítilo úbytek turistů. Zbývající týdny budeme trávit na naší chalupě na Náchodsku, kam za námi přijedou kamarádi s dětmi, ale i v Praze – to když bude starší dcera na táborech a my chodit do práce. Zahraniční dovolenou nechystáme. Cestu do Maroka jsme stihli ještě před vypuknutí korona krize. A dlouhá cesta s ročním miminem nás moc letos neláká.

Čtěte také:

Reklama