Domluvili jsme se se skupinou pražských čtenářek a vyrazili jsme na Výstaviště prohlédnout si vše osobně. Jak jsme zjistili, řada z nás na Výstavišti dlouho nebyla a vždy je dobré se osobně přesvědčit, jak to tady nyní vypadá. Zajímalo nás, co se již udělalo, co všechno je v procesu a v budoucím plánu.

Clipboard01.jpgFoto: Michal Protivanský
 

Přijali jsme pozvání na komentovanou prohlídku a abychom si mohli vše krásně užít. Chceme poděkovat za realizaci našeho setkání, a to zejména zástupcům pražského Výstaviště, zejména předsedovi představenstva Tomášovi Hublovi a marketingové ředitelce Mileně Mauricové. Tomáš Hubl nás provedl Výstavištěm, poutavě vyprávěl o minulosti a důležitých milnících tohoto známého místa i to, co se nyní všechno děje a co všechno se chystá a na co se můžeme těšit. Rádi vás seznámíme s názory čtenářek, které si s námi akci na Výstavišti užily.
 
Čtěte naše články:

Poprosili jsme naše čtenářky, aby nám následně napsaly své dojmy, které zpracováváme do článků. Protože se nám jich sešlo opravdu hodně a jsou rozsáhlé, rozhodli jsme se je rozdělit do více článků. Můžete si tak na pokračování přečíst autentické recenze novinek pražského Výstaviště.

Clipboard02.jpg Foto:Michal Protivanský

Michaela
Byla jsem pozvána na komentovanou procházku na Výstaviště v pražských Holešovicích a nestačila jsem se divit úžasným změnám, kterými Výstaviště prošlo a dál prochází. Výstaviště jsem znala ze svého dětství a chodívala jsem tam se svými, dnes už dospělými dětmi. Následující roky jsem neměla důvod tam chodit, protože mi už nepřipadalo tak zajímavé. Ovšem nyní se opět probouzí k životu a nabízí spoustu různých aktivit ať už kulturních, sportovních či jen procházek nebo grilování a pikniků v krásně upravených prostorách. Nabízí vyžití i pro maminky s malými dětmi. Navštívit Výstaviště se dnes opravdu vyplatí. Je to krásná oáza klidu a zeleně v centru velkoměsta. Děkuji za krásné odpoledne a za zajímavé vyprávění o historii, přestavbě a plánech do budoucna panu řediteli a celému vedení Výstaviště, kteří to evidentně chytili za správný konec. Ať se daří.
 
Gabriela
Výstaviště se proměnilo v moderní multifunkční areál oddechu, sportu a kultury. Během hodinové procházky s výkladem pana ředitele Výstaviště jsem měla možnost poznat na vlastní oči - co se dá v tomto rozlehlém parku zažít a navštívit. Konají se zde veletrhy, koncerty, divadelní představení na několika scénách. Park disponuje otevřenými grily a vybízí k piknikům a setkávání. Pro děti tu jsou pískoviště a opičí dráha. Za sportem můžete do bazénu, na lezeckou stěnu, či do skateboard parku. Potkaly jsme i bistro Artyčok a venkovní restauraci Gauč. Samozřejmě tu stále funguje: Planetárium, Maroldovo panorama a Podmořský svět. Byla jsem nadšená z celého programu, produkce a dramaturgie Výstaviště. To se stále proměňuje, zdokonaluje. Přijďte pobejt!
 
Martina
Jsem moc ráda, že jsem objevila díky vaší akci pro mě zapomenutý kout Prahy, Výstaviště. Díky moc za přednášku pana ředitele, co všechno se muselo změnit a udělat s Výstavištěm a co ještě čeká na renovaci. Chodila jsem se jako dítě a teď doslova koukám, jak to všechno prokouklo a jak je to příjemný zelený park s mnoho zázemími pro oddych, sport a zábavu. Paráda, jsem nadšená, určitě se přijdu podívat, co se časem změnilo.

Clipboard03.jpgFoto: Michal Protivanský

Jana
Celou dobu jsem si díky výkladu ředitele Výstaviště, který nás provedl kolem a prozradil nám, jaké má plány a vize do budoucna představovala, jak to tady bude krásné místo. Je krásné už nyní, ale až se zrealizují všechny plány, bude to opravdu skvělé. Vůbec jsem netušila, že je součástí areálu veřejný bazén, který také projde rekonstrukcí. Moc se mi líbí množství zeleně, kytek a zázemí pro ty, co si sem přijdou odpočinout.
 
Marie
Na Výstavišti je to opravdu čím dál tím lepší. Byla jsem tu i s kamarádkami na pikniku, trávník byl upravený a čistý, také krásně čisté a upravené toalety pro návštěvníky budí dojem pozitivního posunu a je vidět celá ta práce, co je za změnou. I když jsou na několika místech ještě bagry, je jasné, že se buduje něco dalšího nového. Moc celému týmu Výstaviště fandím a jsem ráda, že Výstaviště vzkvétá.
 
Katka
Jsem moc překvapená, co se všechno na Výstavišti změnilo a jak to tady nyní vypadá. Stačí jen zajít za hlavní budou směrem ke Stromovce.
Oceňuji možnost vypůjčení elektrického grilu pomocí aplikace, místa na piknik, hřiště pro děti, trávníky,boulder stěnu, venkovní posilovnu nebo divadelní představení a kulturní akce, které zde stále probíhají. Rodiče určitě ocení i letní příměstské tábory.
 
Adéla
Na výstavišti jsem nebyla asi sedm let - moc nebyl důvod tam chodit, protože je na druhé straně Prahy od místa, kde bydlím i pracuji. O to více jsem byla příjemně překvapená, jak to tam žije. Mám moc ráda kombinaci venkovních barů a přírody - především velkých a starých stromů. Proto jsem si v příjemném prostřední venkovního bistra Artyčok vychutnala jak vynikající pizzu, tak osvěžující točené pivo. 
 
Prostředí přilehlého parku Stromovka je natolik příjemné, že jsem se rozhodla tam přesunout letní zkoušení mého divadelního souboru. Potěšila mě čistota, dostatek košů na odpadky a příjemná atmosféra i nálada, která z tohoto místa doslova sálá. 

Clipboard04.jpgFoto: Michal Protivanský

Vendula
Bydlíme od Výstaviště blízko a velmi často zde trávíme volný čas. Pro mě tedy toto míst není neznámé. Je skvělé, že zde v podstatě můžete být celý den. Je zde vyžití pro starší i mladší dceru, které jsou od sebe 7 let. Jedna je spokojená na hřišti a pískovišti, druhá zkouší jezdit ve skateparku. Lanové hřiště baví obě dvě. Toalet je na Výstavišti hned několik, stejně jako míst, kde si můžete umýt ruce. Pokud máte hlad či žízeň, můžete zaskočit a posedět v bistru Artyčok. Nedávno jsme zde zažili i dětskou oslavu narozenin spojenou s grilování. Užili jsme si to všichni. Děti venku v parku a na hřišti a dospělí na dekách a lavičkách… Pro nás je Výstaviště skvělé zelené místo, které neomrzí. 
 
Co můžete zažít v létě na Výstavišti? Rádi vám dáme skvělou inspiraci:

Více najdete na https://www.navystavisti.cz/

Naše články:

Reklama